امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31082
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 188
مرتضی هرندی نویسنده و کارگردان در گفت و گو با خبرنگار سینمایی درباره فیلم «سومین سپیده دم» که  پروانه ساخت آن مدتی است  صادر شده گفت: سومین سپیده دم ...

مرتضی هرندی نویسنده و کارگردان در گفت و گو با خبرنگار سینمایی درباره فیلم «سومین سپیده دم» که  پروانه ساخت آن مدتی است  صادر شده گفت: سومین سپیده دم یک فیلم سینمایی ملی محسوب میشود و قصه ای تمام ایرانی دارد. فیلم به حماسه سازی چند جوان در زمان حمله متفقین که بر اساس آموزه های اسلامی و اعتقادیشان و بصورت خود جوش و بر خلاف فرمان رضا شاه شکل گرفته ، پرداخته و امیدوارم با توجه به تم جذاب و ملودرام عاشقانه داستان در جذب مخاطب موفق باشد.

هرندی در ادامه گفت: کارهای تاریخی معمولا در جذب مخاطب توفیق چندانی نداشته از اینرو تمام تلاش خود را بر این داشتم تا فیلمنامه ای منسجم وقصه محور و وفادار براصل واقعۀ تاریخی بنویسم و بدین جهت تحقیق و نگارش فیلمنامه سومین سپیده دم با حوصله و وسواسی که لازم داشت حدود دوسال و نیم بطول انجامید زیرا از نحوۀ و جزئیات رشادت و حماسه سازی این سه جوان مطلبی کامل در دست نبود و فقط کلیات سلحشوری این جوانان در صفحات تاریخ نوشته شده از اینرو با در نظر گرفتن اتمسفر سیاسی ،اجتماعی و فضای ملتهب ایران در سال 1320 از مشاورۀ کارشناسان تاریخی و دیگر همکاران بهره گرفتم تا قصه ای جذاب و مستند آماده کنم در این کار از همکاری و مشاوره واروژ کریم مسیحی بالاخص بهره بردم.

هرندی درباره مهمترین نکته‌ای که دراین قصه هدف گذاری شده است گفت:در این فیلم بیشتر غفلت حکومت‌هایی که در گذشته از ظرفیت و پتانسیل مردم و جوانان این مرز و بوم بی‌بهره مانده‌اند و این بی‌لیاقتی، آنان را به تکیه بر دولت‌های پوشالی بیگانه سوق داده و در دام استکبار و استعمار همان بیگانگان گرفتار ساخته است که این خود باعث دیکتاتوری و ظلم خود حکومت ها بر ملتشان شده است. مورد توجه قرار گرفته است.

بنابراین گزارش، هم اینک بازنویسی فیلمنامه در حال انجام است و به زودی پیش تولید فیلم آغاز می‌شود. مرتضی هرندی ساخت آثار متعدد تلویزیونی را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده و فیلم «بدون اجازه» ساخته وی به زودی در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها