امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31083
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 68
«سید‌محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی در همایش بین‌المللی حاکمیت معرفتی قرآن در هویت‌سازی تمدنی با اشاره به نقش قرآن در تمدن‌سازی ...

«سید‌محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی در همایش بین‌المللی حاکمیت معرفتی قرآن در هویت‌سازی تمدنی با اشاره به نقش قرآن در تمدن‌سازی اظهار داشت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری باید به سمت تمدن مطلوب قرآنی حرکت و اسباب این موضوع را فراهم کنیم.

وی با اشاره به رشد و شکوفایی امت اسلام پس از رسالت پیامبر گفت: پس از رسالت پیامبر اسلام همواره امت رشد کرده‌اند و شکوفا شده‌اند و در این راه قرآن کریم و عالمان نقش اصلی را داشته‌اند.

حسینی با اشاره به عصر جاهلیت اظهار داشت: عصر جاهلیت دوران عقب‌ماندگی، انحطاط، جهل، حاکمیت زور، و پایمال شدن حقوق زنان و کودکان بود اما با ظهور اسلام، ایثار، مهربانی، صدق و تعاون جایگزین این صفات ناپسند شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از رشد علمی مسلمانان پس از اسلام خبر داد و گفت: پس از ظهور اسلام امت مسلمان علوم مختلف را از جای‌جای دنیا فرا گرفتند تا جایی که جرجی زیدان می‌گوید؛ مسلمانان در مدت یک قرن علومی را کشف کردند که غرب در سه قرن به آن رسید، همچنین قرآن تحرکی در بین مسمانان ایجاد کرد و آنها به دنبال علوم، حفظ، کتابت و تفسیر علوم دیگر را هم فرا گرفتند.
حاکمان گذشته عامل عدم تحقق تمدن مطلوب قرآنی

وی ضعف حاکمان گذشته را از مشکلات رشد تمدن مطلوب قرآنی دانست و گفت: اگر امروز می‌خواهیم به سمت تمدن مطلوب قرآنی حرکت کنیم باید نقاط ضعف و اشکالات گذشته را بررسی و آنها را پوشش دهیم، همچنین یکی از مشکلات تمدن مطلوب قرآنی ضعف حاکمان گذشته بوده است.

حسینی تمدن اسلامی را از دلایل مخالفت و مبارزه با انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: «امام‌خمینی(ره)» از همان ابتدا شعار انقلاب را سر داد و گفت باید این انقلاب در سراسر جهان گسترش یابد، از این رو جهان غرب نگران رشد اسلام ناب است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به روی کار آمدن حکومت‌های سکولار در کشور‌های اسلامی گفت: در بسیاری از کشور‌های اسلامی هنوز اصل اسلام مستقر نشده و حکومت‌های سکولار بر سر کار آمده‌اند، آنها باور ندارند که اسلام نسخه شفا بخش همه مشکلات جهان است.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها