امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31100
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور در جمع راهپیمایان روز قدس در تهران در سخنانی به ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور در جمع راهپیمایان روز قدس در تهران در سخنانی به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه پایتخت، اظهار داشت: ماه رمضان ماه نزول همه رحمت و نعمت الهی و همه زیبایی و لطف خداوند متعال است.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه توفیق دریافت لطف خداوند است، گفت:‌خدای متعال انسان‌ها را برای کمال، سعادت و رسیدن به مقام والای خلیفه‌الهی خلق کرد و او همه انسان‌ها را دوست دارد، برای همه انسان‌ها فرصت تعالی و کمال و رسیدن به مرزهای الهی وجود دارد.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: ماه رمضان ماه خداست، ماه کمال و ماه حلقه واسط بین انسان و آسمان و خدا یعنی انسان کامل است، امام که انسان کامل است، صاحب عصر و زمان و عالم امکان است، امام خود هم راه و هم راهنماست، هم دستگیر و هم حامی انسان‌هاست، امام تجلی اتم و اکمل خداوند و نازله آسمان برای دسترسی انسان‌ها به آسمان است.

به گفته وی امام تجلی عشق، لطف و رحمت خدا به بشر و همه مخلوقات عالم است، امام خود مقصد است و با سرعت نور در مسیر کمال حرکت و راه را برای انسان‌ها باز می‌کند، امام طلوع می‌کند و می‌درخشد و جلوه خداوند می‌شود، راهی جز امام که انسان کامل است برای رسیدن به آسمان وجود ندارد چرا که امام تفسیر آسمان و نازله آسمان است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ماه رمضان ماه شناخت امام و نزدیکتر شدن به اوست، تصریح کرد: امام یک حقیقت جهانی است و انسان هم یک حقیقت جهانی است. حقیقت انسان مرز نمی شناسد، رنگ‌ها و زبان‌ها و تقسیم‌بندی جغرافیایی برای شناختن است. هر مرزی جزء انسانیت انسان و جزء ارزش‌های الهی و انسانی باطل است، محدود کننده انسان، مانع و حصار انسان در برابر حرکت او به سمت آسمان است.

وی با تاکید بر اینکه رمضان ماه جهانی است، گفت:‌ رحمت خدا در این ماه برای همه بشریت است، دایره این ماه همه بشریت را در برمی‌گیرد ، خداوند فضل و رحمت خودش را در این ماه برای همه نازل می‌کند، امیدوارم خداوند بهترین سرنوشت را برای همه بشریت در ماه مبارک رمضان خلق کند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی امام خمینی (ره) به نام روز جهانی قدس، اظهار داشت: امروز روز قدس است، امام راحل بزرگوار با یک هوشمندی الهی و به اعتقاد بنده با هدایت الهی و عنایت امام عصر (عج) روز قدس را ابتکار و تعبیه کرد.

*به بهانه دفاع از حقوق بشر حقوق همه ملت فلسطین را نادیده می‌گیرند

وی افزود: ظاهر موضوع این است که روز قدس مربوط به فلسطین اشغالی واشغالگری‌های رژیم صهیونیستی و مردم فلسطین است اما سؤال این است که اگر واقعا ادعای غربی‌ها و صهیونیست‌ها درست بوده که می‌خواستند به یک عده‌ای بی‌پناه پایگاهی بدهند و کشوری برای آنها درست کنند، پس چرا با همه وجود و همه توان، از همه اقدامات و رفتارهای رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند؟ تا جایی که گاهی از کشورهای بلوک خودشان هم تا این حد حمایت نمی‌کنند. گاهی از مردم خودشان هم به این مقدار حمایت نمی‌کنند؟

احمدی‌نژاد همچنین گفت: اگر واقعا از روی دلسوزی برای حقوق بشر، مقدمه چینی کردند تا یک گروهی را در فلسطین حاکم کنند، پس چرا همه ادعاهای حقوق بشری خودشان مانند آزادی، دموکراسی، حقوق کودک، حقوق زنان، حقوق بزرگان و همه این موارد را پای صهیونیست‌ها قربانی می‌کنند؟

وی ادامه داد: این رژیم چه ویژگی دارد که در امور تمام کشورهای جهان دخالت می‌کنند؟ چه چیزی در منطقه 127 هزار کیلومتری وجود دارد که دولت‌های مستکبر غربی، شرط دوستی و همکاری خودشان را بیش از 200 کشور دنیا، دوستی با رژیم صهیونیستی قرار دادند؟ معیار همکاری و دوستی آنها با ملت‌ها و دولت‌ها، دوستی رژیم صهیونیستی و شناسایی رژیم صهیونیستی است.

رئیس‌جمهور با طرح این سؤال که چرا مسئله فلسطین و صهیونیست‌ها مسئله اصلی جهان است؟ تصریح کرد: بعضی‌ها به عمق موضوع توجه ندارند، خیال می‌کنند یک اتفاقی در یک مقطعی از تاریخ رخ داده و عده‌ای هم تصمیم گرفته‌اند و یک سرزمینی اشغال شده است و گروهی سر کار آمده‌اند، می‌شود نشست و با گفت‌وگو و دو فنجان قهوه میل کردن، مسئله را حل کرد؛ اگر این طور بود 70 سال غوغا، چندین جنگ و این همه درگیری‌ بی‌معنا بود، معلوم است موضوع مهمتر از این حرف هاست.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: کسانی که فکر می‌کنند یک اتفاقی بوده حالا یا باید از آن عبور کرد یا اینکه نشست و حالا یک سرزمین است، بخشی از این سرزمین را به این گروه بدهیم و بخشی را به آن گروه تا موضوع را حل کنیم و تو را به خیر و ما را به سلامت، این دیدگاه درست نیست و این یک ساده‌لوحی و ساده‌اندیشی تاریخی است.

*اگر به مسائل جهانی توجه نکنیم، خسارت‌های جبران ناپذیری گریبان ما را خواهد گرفت

وی افزود: اگر مسئله به این سادگی‌ها بود، زرنگ‌تر از این افراد پیش از این بودند و تلاش هم کردند اما نتیجه نگرفتند و اگر ما به مسائل جهانی توجه نکنیم، حتما خسارت‌های جبران ناپذیری گریبان ما را خواهد گرفت، موجودیت رژیم صهیونیستی و نقش این رژیم را باید در یک بستر تاریخی و جهان تجزیه و تحلیل کنیم، یک حقیقت در دنیا وجود دارد که نباید چشم‌مان را به روی آن ببندیم، یک درگیری تاریخی است که در فلسطین اشغالی رخ داده، جبهه شیطان و جبهه باطل، جبهه طاغوت، جبهه مستکبران و دنیاطلبان و توسعه طلبان و تجاوز طلبان با جبهه حق و جبهه ملت‌ها درگیر شدند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه نمی‌شود چشم‌مان را بروی این حقیقت و درگیری تاریخی ببندیم، متذکر شد: جبهه طاغوت و جبهه شیطان در 400 سال اخیر برده‌داری را در دنیا به راه انداخت، ده‌ها میلیون انسان را نابود کرد، ده‌ها میلیون خانواده را متلاشی کرد، عواطف را کشت.

احمدی‌نژاد گفت: در همین آفریقا، جزایری هست که به آنجا به زبان ما بارانداز می‌گویند، استعمارگران به این جزایر می‌رفتند و مردم را به زور جمع می‌کردند و آنان را از خانواده‌هایشان جدا می‌کردند مانند کالا و حیوان، البته بلانسبت مردم آفریقا، از این افراد بیگاری می‌کشیدند، پایه‌های رفاه ظاهری خودشان را به این شیوه بنیانگذاری و بعد هم استعمارگری را در دنیا آغاز کردند. به این شیوه همه دنیا را اشغال کردند

احمدی‌نژاد افزود: یک دوره طولانی استعمار و برده‌داری به راه انداختند زمانی که در خاورمیانه مسلط شدند توانستند در دنیا مسلط شوند. کلید تسلط بر دنیا منطقه خاورمیانه است که بهترین چهارراه ارتباطی دنیا. بیشترین مخازن انرژی دنیا در این منطقه است.

وی ادامه داد: آنها همیشه به دنبال تسلط بر این منطقه بودند و بحث امروز و دیروز نیست. بیش از هزار سال است. اینجا رمز و راز و دروازه ورود به دنیاست.

رئیس‌جمهور گفت: شاهد بودیم نهضت‌های ضد استعماری و ضد برده‌داری آغاز شده و ملت‌ها به ظاهر مستقل شدند اما روحیه استعمار گری و برده‌داری تمام نشد و ادامه پیدا کرد. تضعیف شد اما از بین نرفت.

احمدی‌نژاد گفت: آنها می‌خواهد در دنیا مسلط شوند و همان راه قبل را ادامه دهند اما با شعار و تابلوهای جدید. آنها باید در منطقه ما مسلط می‌شدند و پایگاهی ایجاد می‌کردند که از طریق آن دنیا را اداره کنند.

وی اظهار داشت: آرزوی تاسیس رژیم صهیونیستی آرزویی نیست که اتفاقی در جنگ دوم جهانی به ظاهر افتاد وعده‌ای تصمیم گرفتند کاری کنند، این آرزوی چند صد ساله آنها بود.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه رژیم صهیونیستی برآمده از یک اراده و یک تمایل تاریخی است، گفت: برای آنها جنگ مرگ و حیات و موضوع موجودیت استکبار است. این طوری نیست که حالا آدمکش‌های حرفه‌ای جهان که در همان جنگ جهانی دوم بیش از 60 میلیون انسان کشته‌اند دلشان به رحم آمده باشد و بخواهند برای عده‌ای کاری کنند معلوم است که این یک دروغ بزرگ است. حوادث جنگ جهانی یک بهانه و فرصت‌سازی است.

وی ادامه داد: بنده معتقدم این نقشه قبلی برای تسلط مجدد بر جهان است اما بدون تابلوی استعماری و برده‌داری. آنها آمده‌ اند و با شعارهای جدید یک تیر و چند نشان زده‌اند. اول بین خودشان وحدت ایجاد کردند. آنها میان خودشان در اروپا و بعد کشورهای تحت استعمارشان در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین درگیر بودند و چقدر ملت‌های بومی را قتل‌عام کردند.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: حیف که امکان ثبت و ضبط جنایات آنها وجود نداشته و گرنه طوماری بی پایان از جنایات آنها در اختیار بشر قرار می‌گرفت اما آنها با تاسیس رژیم صهیونیستی بین خودشان وحدت ایجاد کردند.

وی ادامه داد: وحدت در سایه امور آسمانی، توحید، نبوت، امامت وایمان به ارزش‌های الهی است اما آنها تمام این ارزش‌ها را زیر پا گذاشتند. خدا و پیامبر از قدسیت افتادند و ارزش‌های انسانی شرف و آزادگی را زیر پا گذاشتند و یک موضوع را به عنوان امر قدسی و مقدس قطعی بلاخدشه در خودشان حفظ کردند و آن هم موجودیت رژیم صهیونیستی بود.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: شما به هر کس می‌توانید اهانت و اعتراض کنید اما به محض اینکه به دایره صهیونیست نزدیک می‌شوید تمام کشورهای غربی با همه توان علیه شما قیام می‌کنند.این محور وحدت و تامین منافع آنهاست.
وی تاکید کرد: آنها یک چوب را گذاشته‌اند وسط و همه را با آن به خط کرده‌اند و بر همه دنیا مسلط شده و همه را چپاول می‌کنند. آنها خدا را کنار گذاشته و بتی به نام رژیم صهیونیستی ایجاد کرده‌اند که همه چیز را پای او قربانی می‌کنند. چون محور تامین و تضمین منافع استعمارگران و برده‌داران است.
احمدی‌نژاد افزود: آنها روی هیچ چیز تعصب ندارند اما سخت‌ترین تعصبات را روی رژیم صهیونیستی اعمال می‌کنند. بنده پیامی برای یکی از رهبران اروپا که الان دیگر در مصدر حکومت نیست، فرستادم او جزو بزرگان نسل قبل بود. و از زمانی که همکار من پیام را به او داد آن فرد خواست جلسه خصوصی شود و خطاب به فرستاده ما گفت شما چرا اینقدر علیه رژیم صهیونیستی فریاد می‌کنید وقتی شما فریاد می‌زنید ما شرمنده می‌شویم.در این هنگام همکار بنده اظهار داشت شما که یک کشور بزرگ با تاریخ و فرهنگ هستید چرا شرمنده می‌شوید؟
وی گفت: آنقدر تعصب شدید است که اجازه نمی‌دهند کسی خطی بر چهره آلوده صهیونیست‌ها ترسیم کند چون رژیم صهیونیستی تنها محور  قدسی و وحدت و تامین منافع دولت‌های غربی و تنها فرصت تسلط بر منطقه و جهان است.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: به همین دلیل آنها با همه وجود ایستاده و حمایت می‌کنند و به دست آن دنیا را چپاول و غارت می‌کنند. شاهد بودیم که در جنوب لبنان و غزه چه کردند در همین الان هم می‌بینیم که چه کارهایی انجام می‌دهند. آنها حاضرند به همه جای دنیا لشکرکشی کنند و حتی ملت‌های خودشان را برای ملت‌های خود قربانی کنند.
*صهیونیست‌ها به دروغ ادعا می کنند یهودی هستند
احمدی‌نژاد تاکید کرد: بحث چند کیلومتر زمین نیست بلکه بحث تسلط بر جهان و غارت همه جهان است. بحث سرنوشت جامعه بشری است همه سردمداران سیاسی اروپا و آمریکا صهیونیست هستند، همه می‌دانیم صهیونیست به معنای یهودیان تندرو نیست. صهیونیست به هیچ مذهب و مکتبی معتقد نیست جز منافع کثیف و آلوده مستکبران. آنها به دروغ ادعا می‌کند که یهودی هستند و این ظلمی است که به پیامبر الهی و پیروان واقعی وارد می‌کنند.
رئیس‌جمهور ادامه داد: تمامی مراکز اصلی اقتصاد و رسانه‌های دنیا به دست صهیونیست‌هاست. رئیس‌جمهور دولت بزرگی که مدعی مدیریت همه جهان است از قبل باید در حضور صهیونیست‌ها کرنش کند تا اجازه ورود به انتخابات داشته باشد.
ادامه دارد... انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها