امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31115
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام محمد‌حسن ابوترابی‌فرد دقایقی پیش بعد از راهپیمایی روز قدس در پیش‌خطبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام محمد‌حسن ابوترابی‌فرد دقایقی پیش بعد از راهپیمایی روز قدس در پیش‌خطبه نماز جمعه در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: راه پیروزی جهان اسلامی و غرب و استکبار صبر و مقاومت در راه خدا است.

وی افزود: نماز در سختی‌ها و مشکلات انسان را یاری می‌کن و صبر را افزون کرده و انسان را در صراط مستقیم ثابت‌قدم می‌کند.

وی افزود: امروز ملت‌ها و به ویژه جهان اسلام باید حق را بشناسند و به ریسمان الهی چنگ بزنند و باید بدانند که این پیروزی و مقاومت نقطه آغاز و گام نخست است.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه در مسیر مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار و دشمنان اسلام باید پیرو ولایت فقیه باشیم گفت: امروز باید مردم، مجلس، مسئولان همه و جهان اسلام با پیروی از اصل ولایت فقیه راه پیروزی و استقامت را در برابر زیاده‌خواهان و مستکبران پیشه کنند.

وی یادآور شد: صبر و پایداری در برابر دشمنان اسلام و باطل انسان را به تعالی می‌رساند و بهترین عمل، عمل صالحی است که تداوم داشته باشد و در سایه این تداوم انسان‌ساز باشد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی خطاب به جهان اسلام و به ویژه بلاد عرب گفت: خواهران و برادران ثابت قدم باشیم و هر جا که هستید ایمان به خدا را فراموش نکنید.

وی یادآور شد: در تمام عرصه‌ها اعم از عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی اهل صبر باشید و بدانید که استقامت و صبر قدم اول غلبه بر دشمنان است.

ابوترابی‌فرد با اشاره به اقدامات و طرح‌های شوم استکبار و زیاده‌خواهان برای رسیدن به منافع خود اظهار کرد: امروز استکبار به ویژه رژیم غاصب اسرائیل و آمریکا در تمام حوزه‌های سیاسی، دفاعی، اقتصادی و سیاسی خود را با عنوان قدرت بزرگ ساخته‌اند و به این وسیله می‌خواند بلاد اسلامی را تضعیف کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: دنیای استکبار و قدرت‌های شیطانی قبله اول مسلمانان را با قتل عام صد‌ها هزار کودک، جوان، زن و مرد همراه کرده و آواره ساخته و بیش از 5 میلیون انسان را به آتش کشیدند و یک ملت را مورد تهاجم قرارداده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه آنانی که چهره سیاه استکبار و زیاده‌خواهان نشناخته‌اند باید با نگاه به تاریخچه فلسطین چهره شوم و سیاه آنان را بشناسند یادآور شد: این است چهره سیاه استکبار که برای رسیدن به هدف خود حاضرند یک ملت را از صحنه گیتی حذف کرده و هویت انسان‌ها را پایمال کنند.

ابوترابی‌فرد اذعان کرد: در ادبیات سیاسی استکبار سلاح هسته‌ای برای مبارزه با آزادی‌خواهان جهان کاربرد دارد نه امنیت کره خاکی همچنین قدرت علمی ابزاری برای ایجاد شکاف و تضعیف میان ملت‌ها است و به نوعی بستر پیشگامی دنیای استکبار محسوب می‌شود. این است ادبیات مسلط حاکم بر دنیای استکبار.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از زیاده‌خواهی زیاده‌خواهان غربی و مستکبر یاد کرد و گفت: امروز مستکبران و به ویژه رژیم غاصب اسرائیل می‌خواهد مصالح ملت‌ها را به نفع خود مصادره کند و آنان حقوق بشر را به بازیچه گرفته‌اند.

وی خاطر نشان کرد: چهره سیاه آنان وقتی روشن می‌شود که می‌بینیم در حال گسترش شهوت‌های صهیونیستی در فلسطین هستند و امروز روزی است که ملت فلسطین در جهان اسلام با الهام گرفتن از قرآن کریم صبر، مقاومت و ایستادگی را پیشه کند.

به گفته ابوترابی‌فرد؛ مقاومت اسلامی در جهان امروز از مقاومت هشت سال دفاع مقدس انقلاب اسلامی در مقابل استکبار گرفته شده و آموخته و به نوعی می‌توان گفت انقلاب اسلامی ایران برای بلاد اسلامی که در برابر استکبار ایستاده‌اند معلم صبر است.
انتهای پیام/70023/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها