امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31118
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: 179
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که به عنوان سخنران روز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که به عنوان سخنران روز جهانی قدس استان گیلان و در جمع راهپیمایان روزه دار شهر رشت، در محل مصلی این شهر  سخن می گفت، با اشاره به حضور چشم گیر و ممتاز مردم سلحشور و ولایتمدار استان گیلان، بیان کرد: راهپیمایی عظیم شما زنان، جوانان و مردان هوشمند گیلانی، پیگیری آرمان امام(ره) و شهیدان در حمایت از آزادی قدس شریف است.

وی افزود: شما مردم روزه دار استان گیلان با این راهپیمایی عظیم و شعارهای اسلامی خودتان در جلوی چشم تمامی رسانی های داخلی و خارجی، فرصت مجددی را برای تاثیر گذاری انقلاب اسلامی بر معادلات منطقه ای از جمله موضوع های سوریه، مصر، عراق و کمک به جبهه مقاومت اسلامی فراهم کرده اید.

سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهداف ایجاد رژیم جعلی و جنایتکار و غاصب صهیونیستی در قلب جهان اسلام، توسط  انگلستان و تداوم بقاء و امنیت این رژیم توسط آمریکا گفت: تسلط بر کشورهای عربی و اسلامی و نابود کردن منابع قدرت اقتصادی، فرهنگی و امنیتی این کشورها و ایجاد خاورمیانه جدید با محوریت رژیم صهیونیستی توسط آمریکا در این  منطقه راهبردی جهان از اهداف آمریکائی ها در حمایت از این رژیم است.

وی افزود: از اهداف اصلی آمریکائیها در حمایت این رژیم، جلوگیری از بیداری اسلامی ملت های منطقه و حفظ رژیم های دیکتاتوری عربی دوست اسرائیل و وابسته به آمریکا در منطقه شمال آفریقا و غرب آسیا و مقابله با انقلاب اسلامی ایران  و جلوگیری از پیشرفت های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ملت ایران است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه به تبیین چالش ها و مولفه ها ی هویتی و امنیتی  فراروی رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: این رژیم فاقد قانون اساسی است و با چالش اساسی نسبت به یهودیان خارج از اسرائیل مواجه است و هنوز روشن نیست که این رژیم حکومتی برای یهودیان داخل اسرائیل است یا برای دیگر یهودیان دنیا و این در حالی است که عده زیادی از یهودیان مخالف رژیم صهیونیستی هستند.

وی اضافه کرد: این رژیم تنها رژیمی است که مرزهای تعریف شده و معینی با همسایگان ندارد و چالش اساسی دیگر این رژیم در ابعاد اجتماعی و فرهنگی و هویتی است. در جایی که گروه‌های مهاجر از آفریقا و آسیا و اروپا و آمریکا با یکدیگر متجانس نیستند و نمی توانند تشکیل هویت یک ملت را بدهند و از نظر فرهنگ و آداب زندگی و شرائط اقتصادی دچار ناهنجاری ها و  نا هماهنگی و عدم انسجام داخلی و تضاد هستند.

وی افزود: اختلاف نظر عناصر دینی و متعصب با عناصر سکولار این رژیم در درون دولت چالش دیگر این رژیم است که مشخص نمی کند آیا دولت غاصب یک دولت لائیک است و یا دینی و به همین دلیل نتوانسته اند قانون اساسی تصویب کنند. رژیم صهیونیست تجمعی با ناهنجاری های ساختاری و درونی است.

دستیار مقام معظم رهبری با اشاره به فقدان  هویت ملی واحد در این رژیم، گفت: تجمع صهیونیستی در فلسطین اشغالی یک جامعه و ملت با هویت ملی واحد نیست، بلکه تجمعی است که دچار نا هنجاری ساختاری و درونی است و به واسطه کمک های نظامی و حمایت اقتصادی و سیاسی کشورهای غربی و یهودیان خارج از فلسطین اشغالی در منطقه ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر این رژیم با همسایگان و امواج بیداری اسلامی، خصوصا در مسائل مصر و لبنان و عراق در چالش شدید است.

صفوی در ادامه به تشریح راهبردهای آزادی فلسطین پرداخت و گفت: سئوال اصلی و مساله اصلی برای هر انسان مسلمان و آزادیخواه آن است که ظلم آشکار حامیان رژیم صهیونیستی و این فاجعه انسانی و جهانی، چگونه  باید پایان بپذیرد.

وی افزود: از بعد سیاسی و راهبردی، چشم انداز آینده فلسطین از چهار دیدگاه خارج نخواهد بود. یکی از دیدگاه ها استقرار دولت فلسطینی بعنوان دولت دمکراتیک واحد در تمامی  سرزمین فلسطینی، با حضور تمامی ساکنان اصلی فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی با بازگشت تمامی آوارگان فلسطینی و برگزاری رفراندوم برای حق تعیین سرنوشت برای تمامی ساکنان آن  است.

صفوی ادامه داد: راهبرد آزادی فلسطین ادامه جهاد مسلحانه و مقاومت اسلامی تا سقوط صهیونیست ها است و این به عنوان تنها راهبرد نجات قدس شریف و بازگشت فلسطینیان به سرزمین و حقوق حقه شان است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار