امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31138
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع»، پلیس اسرائیل در منطقه «وادی عاره» در جنوب «الجلیل» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع»، پلیس اسرائیل در منطقه «وادی عاره» در جنوب «الجلیل» تدابیر ویژه امنیتی اتخاذ کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که صبح روز جمعه صدها نفر از اعراب اسرائیل در یکی از بزرگراه‌های اصلی این منطقه دست به تظاهرات زدند. پلیس اسرائیل این تدابیر را از بیم گسترش تظاهرات‌ها اجرا کرده است.

رادیو صدای اسرائیل گزارش داده است که «جمال زهلکا» و «حنین زوعبی» از نمایندگان عرب پارلمان اسرائیل در این تظاهرات حضور داشته و از بانیان آن بوده‌اند. دو روز قبل هم یکی از نمایندگان عرب پارلمان اسرائیل پرچم فلسطین را در صحن پارلمان بالا برد.

این تظاهرات در اعتراض به طرح موسوم به «پراور» و با عنوان «روز خشم» از دیروز آغاز شده و طی آن دستکم 20 نفر از تظاهرات‌کننده‌ها تنها در منطقه الجلیل بازداشت شدند. تظاهرات‌های مشابهی نیز در دیگر نقاط فلسطین و اراضی اشغالی از جمله حاشیه بیت‌المقدس و تل‌آویو برگزار شده است.
 

روز 24 ژوئن، پارلمان اسرائیل با طرح موسوم به «پراور بگین» موافقت کرد. بر اساس این طرح که اکنون به قانون تبدیل شده، تمام ساکنان عرب روستاهای صحرای «نقب» در جنوب فلسطین اشغالی، از موطن خود رانده شده و این روستاها تخریب می‌شوند. تصویب این طرح با مخالفت‌های گسترده مجامع حقوق بشری روبرو شده، با این حال اکنون اجرایی شده است. این طرح در صورت اجرای کامل بیش از 70هزار نفر از اعراب را از سرزمین‌های خود آواره می‌کند.
  

در حال حاضر ده‌ها هزار نفر از اعراب که بسیاری از آن‌ها از عشایر هستند، در صحرای نقب زندگی می‌کنند، اما رژیم‌صهیونیستی از به رسمیت شناختن جوامع آن‌ها خودداری می‌کند و کوچکترین خدماتی را به آن‌ها ارائه نمی‌کند. با اجرای طرح «پراور» تقریبا تمام ساکنان این مناطق که بسیاری از آن‌ها اعرابی هستند که بعد از سال 1948 از اراضی خود رانده شده‌اند، بار دیگر باید به مناطق دیگر منتقل شوند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها