امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31141
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (پنج شنبه) اعلام کرد که اطمینان دارد که واشنگتن با کابل ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (پنج شنبه) اعلام کرد که اطمینان دارد که واشنگتن با کابل درباره ادامه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان بعد از سال 2014 میلادی که زمان عقب نشینی نظامیان ائتلاف ناتو از این کشور است، به توافق خواهد رسید.

وزیر خارجه آمریکا روز گذشته بعد از گفت و گو با مقامات دولت پاکستان در اسلام آباد، با حضور در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که انتظار دارد که این توافق در یک زمان مناسب محقق شود.

خبرگزاری فرانسه در ادامه نوشت که «حامد کرزی» رئیس جمهور افغانستان به دلیل عصبانیت از افتتاح دفتر طالبان در قطر با حمایت غرب، مذاکرات درباره توافق امنیتی با دولت واشنگتن را در ماه ژوئن سال جاری میلادی به حالت تعلیق در آورد.

این توافق نامه امنیتی مجوز حضور محدود نظامیان آمریکایی در افغانستان بعد از سال 2014 میلادی خواهد بود.

وزیر خارجه آمریکا همچنین با اشاره به اینکه «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در زمان مناسب تعداد نظامیان آمریکایی که قرار است در افغانستان باقی بمانند را اعلام خواهد کرد، گفت مذاکرات دولت واشنگتن و کابل در زمینه حصول توافق امنیتی دو جانبه آنها در جریان است.

* تاکید پنتاگون بر ادامه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان

علاوه بر این، پایگاه خبری «صدای روسیه» نیز از تاکید مقامات پنتاگون برای ادامه حضور در افغانستان خبر داد و نوشت که وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که در صورت عدم حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان بعد از 2014، طالبان احتمالا کنترل برخی از قسمت های این کشور را مجددا به دست خواهد گرفت.

بر اساس این خبر، مقامات پنتاگون تاکید دارند که آموزش های قابل توجه، مشاوره و کمک از جمله حمایت های مالی به منظور بررسی کاستی های جاری میان نیروهای افغان ضرورت دارد.

درحالیکه نیروهای محلی افغانستان در حال حاضر هدایت تقریبی 90 درصد از تمام عملیات های نظامی در کشورشان را بر عهده دارند، اما پنتاگون تاکید دارد که با وجود اینکه قابلیت های نیروهای افغان در طول دو سال گذشته افزایش عظیمی داشته است، اما این نیروها هنوز قابلیت خود را برای عملیات مستقل در مقیاس کشوری نشان نداده اند.

پنتاگون در حالی تاکید بر ادامه حضور در افغانستان دارد که بر اساس طرح های جاری، قرار است نیمی از 66 هزار نظامی آمریکایی تا فوریه سال آتی میلادی، افغانستان را ترک کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها