امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31149
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 115
به‌ گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «نعمت نعمت‌زاده» روزنامه‌نگار تاجیک روز جهانی قدس را روز ایستادگی در مقابل ...

به‌ گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «نعمت نعمت‌زاده» روزنامه‌نگار تاجیک روز جهانی قدس را روز ایستادگی در مقابل ظلم جهانی و اهداف پلید رژیم صهیونیستی برای دست یافتن به‌ گستره بزرگی از نیل تا فرات دانست.

وی گفت: اگر برای یک لحظه تصور کنیم که یکی از کشورهای اسلامی با اشغال سرزمینی غیراسلامی، بخشی از مردم بومی آن را به‌ قتل ‌برساند و بخشی دیگر را از خانه و کاشانه‌ خود محروم کند، فکر می‌کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بله، درست است، جامعه به ‌اصطلاح جهانی که عمدتا عبارت از چند کشور غربی می‌باشد، بلافاصله علیه آن کشور لشکرکشی کرده و دست تجاوزگر را کوتاه می‌کند.

نعمت‌زاده ادامه داد: چنین کاری دقیقا در مورد فلسطین از سوی صهیونیسم جهانی صورت گرفت ولی چون متجاوز متحد آمریکا و تعدادی از کشورهای غربی‌ می‌باشد، نه ‌تنها علیه آن حرفی نمی‌زنند بلکه بیش از شش دهه است که برای گسترش دامنه تجاوز این رژیم کمک می‌کنند. چرا چنین می‌کنند؟ به این دلیل که از سویی آنها شیطان‌سرشتند و از سوی دیگر نیز ماهیت استثنایی قدس برای جهان اسلام را خوب می‌شناسند.

این روزنامه‌نگار تاجیک با تمجید از پرچم‌داری جمهوری اسلامی ایران در دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین، بی‌تفاوتی برخی از دولت‌های عربی نسبت به ‌این قضیه را «هویت‌باختگی و غلام‌سرشتی» عنوان کرد.

وی افزود: برخی از نخبگان حاکم کشورهای عربی نه ‌تنها نسبت به ‌مظلومیت فلسطین هم‌آئین خود بی‌تفاوتند، بلکه خود را در موضع کمک به ‌دشمنان اسلام و مسلمین قرار داده‌اند. بخش زیادی از بلاهایی که بر سر مردم عراق، افغانستان، سوریه و غیره آمده است، به ‌هویت‌باختگی اینگونه «نمایندگان» جهان اسلام برمی‌گردد.

بنابراین، دفاع از قدس به ‌معنای دفاع از عراق، سوریه، افغانستان و سایر کشورهای مظلوم اسلامی‌ می‌باشد.

نعمت‌زاده گفت‌وگوی خود با فارس را با این جمله پایان داد: به ‌نظر من حمایت و یا عدم حمایت در این روز از قدس شریف، ملاک تعیین وجود و یا عدم وجود ایمان برای هر مسلمان است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها