امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31160
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 207
حجت‌الاسلام محمدمهدی تسخیری، مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

حجت‌الاسلام محمدمهدی تسخیری، مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اهمیت روز قدس و حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی این روز گفت: روز قدس به عنوان یکی از روزهای بزرگ جهان شناخته شده، روزی که امام راحل در آخرین جمعه بهترین ماه برای پاسداشت بزرگترین موضوع در جهان اسلام درنظر گرفت.

وی با اشاره به اینکه به تعبیر امام راحل روز قدس نمادی برای دفاع از حقوق مسلمانان است، افزود: مسلمانانی که در طول یکی دو قرن گذشته در معادلات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی جهان جایگاهی نداشتند و در دنیایی که به دو بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود، گم شده بودند.

حجت‌الاسلام تسخیری در ادامه افزود: انقلاب اسلامی ایران یک پدیده جدیدی بود که تمام معادلات جهانی را بهم زد و جلوی سلطه طلبی غرب و شرق را گرفت و باعث شد تا یک قدرت الهی زمینی توسط اراده مردم مسلمان به رخ جهانیان کشیده شود.

وی با تأکید بر اینکه تجلی این قدرت الهی زمینی در انقلاب اسلامی نمود پیدا کرده است، افزود: اگر بخواهیم به عنوان یک مسلمان و یک قدرت در جهان امروز به برقراری عدالت بپردازیم، نخست باید عدالت را در حق خود اجرا کنیم و حقوق خودمان را بازپس گیریم. ما با دفاع از فلسطین در واقع از حقوق و آرمان‌های انسانی اسلامیمان دفاع کرده‌ایم.

وی یادآور شد: در مظلومیت مردم فلسطین شکی نیست اما دفاع از انسان و مسلمان به عنوان یک شعار و قانون در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز به صورت دو ماه دفاع از مستضعفان تأکید شده است فلذا تمام این فعالیت‌ها دارای یک پشتیبانی شرعی و قانونی برای دفاع از مظلوم است.

فرزند آیت‌الله تسخیری با تأکید بر اینکه تا زمانی که کشورها و ملت‌های اسلامی به وحدت نرسند، قدرتشان افزوده نخواهد شد، اظهار داشت: ملاحظه بفرمایید که امروز یکی از بزرگترین عرصه‌های موفقیت غرب ایجاد تفرقه بین مسلمانان بوده است، این تفرقه خواه جغرافیایی، مذهبی یا عرقی باشد تا زمانی که مانع‌های اعتباری برداشته و دل‌های مسلمانان به هم نزدیک نشود، به وحدت نمی‌رسیم و این جز با پرداخت بها به صورت خون شهدا و تحمل جنگ میسر نیست.

وی آگاهی بخشی به عموم مردم را نسبت به کنار گذاشتن تعصبات و دفاع از مذهب خود در این مسیر بسیار با اهمیت دانست و گفت: ما باید به گونه‌ای پرورش یابیم که همه را مسلمان بدانیم گرچه برخی از مسلمانان ضربه‌های ناشایستی به فرزندان یک مذهب زده‌اند ولی با سعه صدر باید داعیه‌داری ولایت امر مسلمین را نشان دهیم.

مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه امروز بدون آزادسازی قدس تمام تلاش‌ها برای توسعه و قدرت‌یابی در جهان بی‌نتیجه است، یادآور شد: بنابراین دولت‌های اسلامی و ملت‌ها باید قوی باشند ، تا زمانی که از نظر اقتصادی، سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی قوی نباشیم نباید به فکر عدالت و آزادی قدس و انسان‌ها بیافتیم.

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم به همین زودی‌ها هم آزادی قدس و هم برافراشته شدن پرچم «لا اله الی الله» را نظاره‌گر باشیم.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها