امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31190
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مولوی «عبدالرئوف توانا» عالم اهل سنت افغان در ولایت «بلخ» افغانستان که ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مولوی «عبدالرئوف توانا» عالم اهل سنت افغان در ولایت «بلخ» افغانستان که در رابطه با اهمیت روز جهانی قدس و آزادی قبله اول مسلمین از دست غاصبان صهیونیستی در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، تأکید داشت: اختصاص جمعه آخر ماه مبارک رمضان به روز قدس از ابتکارات بیاد ماندنی وخردمندانه‌ای ا‌ست که امام خمینی(ره) با توجه به وضعیت فلسطین آن را انتخاب کردند و توجه مسلمانان را به مسئولیت عظیمی که در برابر این سرزمین مقدس دارند، جلب کردند.

توانا افزود: روز جهانی قدس به هیچ یک از کشورهای اسلامی اختصاص ندارد بلکه روز قبله مسلمین است و باید برای نجات آن کوشید.

وی غفلت در برابر بیت‌المقدس را غفلت در برابر مکه، پیامبر و خداوند دانست و گفت: این تکلیف بسیار بزرگی است که متوجه مسلمانان جهان بوده و باید برای رهایی قدس شریف از چنگال صهیونیست‌ها از هر طریق ممکن غفلت نورزند.

این عالم دینی، حیات و ممات هر مسلمان را وابسته به آزادی بیت‌المقدس دانست و گفت: آزادی این مکان مقدس با بیداری اسلامی مرتبط است.

توانا افزود: کلید تمامی قفل‌ها وگره‌های کوری که درجهان اسلام به وجود آمده است، ارتباط مستقیم به مسئله فلسطین دارد.

وی خاطرنشان کرد که تا زمانی که مشکل بیت المقدس و فلسطینی‌های مسلمان حل و فصل نشود آرامش در دنیای اسلام بی‌معنی و بی‌مفهوم خواهد بود.

توانا در پایان از تمامی مسلمانان جهان خواست در روز جهانی قدس حضور فعال داشته و نسبت به قبله اول مسلمین ادای مسئولیت کنند.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها