امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31196
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 103
حجت‌الاسلام علی اصغر اوحدی معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

حجت‌الاسلام علی اصغر اوحدی معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اهمیت روز قدس عنوان کرد: روز قدس ابتکار ارزشمندی است که امام راحل به عمل آورد و در حقیقت یک حرکت و موجی است که بنیانگذاری آن با ایران اسلامی بوده است.

وی درباره اهمیت این روز بین ادیان مختلف عدالت خواه گفت: حتی یهودیان ضد اسرائیل و ضد صهیونیستم نیز از فرصت حضور در روز قدس استفاده می‌کنند چرا که امام راحل این روز را زمانی مطرح کرد که فریاد مردم مظلوم فلسطین به هیچ گوشی نمی‌رسید و به هیچ وجه زمینه ظهور و بروز پیدا نمی‌کرد و امام خمینی (ره) این زمینه را فراهم کردند.

حجت‌الاسلام اوحدی در ادامه افزود: روز قدس فرصتی شد تا همه آن کسانی که در صدد برافراشتن فریادشان بودند، بتوانند اعتراضشان را به منصه ظهور برسانند و خشمشان را نسبت به صهیونیست‌ها اعلام کنند درحالیکه پیش از این علی رغم وجود موج ضدصهیونیسم زمینه‌ای برای اینکار فراهم نمی‌شد، بنابراین این روز اهمیت بسیار بالایی دارد و مسیر خود را بین مردم طی می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در راستای ایجاد وحدت در تمام زمینه‌ها بین مذاهب تلاش می‌کند، افزود: بنابراین روز قدس نیز یکی از محورهای مهمی است که مورد استقبال مذاهب مختلف اسلامی است و نقطه مشترک بین مذاهب است و تنفر از اسرائیل و انزجار از آن مطلبی نیست که ویژه مذهب خاصی از مذاهب اسلامی باشد بنابراین مجمع جهانی تقریب مذاهب از این فرصت استفاده می‌کند و مردم را به حضور هرچه بیشتر به استفاده از این نقطه مشترک دعوت می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار