امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31198
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 94
حجت‌الاسلام سعید فخرزاده رئیس دفتر تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار ...

حجت‌الاسلام سعید فخرزاده رئیس دفتر تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: خاطرات آیت‌الله سیدرضی شیرازی از سوی دفتر تاریخ شفاهی در دست تهیه است.

وی ضمن اشاره به اینکه این اثر را محمد رحیمی تدوین و نوشته بیان کرد: مراحل ضبط و ثبت خاطرات آیت‌الله سیدرضی شیرازی به اتمام رسیده است، تدوین اولیه این اثر را محمد رحیمی انجام داد، اما ویراستاری محتوایی را مرتضی رسولی پور بر عهده داشت.

فخرزاده با تاکید بر اینکه آیت‌الله سیدرضی شیرازی یکی از یاران خوب حضرت امام راحل بود، افزود: آیت‌الله سیدرضی شیرازی پس از انقلاب همزمان با ترور آیت الله مطهری همزمان ترور می‌شود، اما خوشبختانه جان سالم به در می برد و با اینکه چندین گلوله به بدن ایشان برخورد می‌کند اما تنها زخمی می‌شود.

رئیس دفتر تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی گفت: این خاطرات در اثری با عنوان «حلقه وصل» جمع‌آوری و تدوین شده و قرار است تا پایان تابستان سال جاری به چاپ برسد. این خاطرات برای اولین بار در 300 صفحه منتشر می شود. 

رئیس دفتر تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه نکوداشتی برای این عالم برگزار خواهد شد، تصریح کرد: قرار است در مهر ماه برای آیت‌الله سیدرضی شیرازی مراسم نکوداشتی برگزار و همزمان این اثر منتشر و در مراسم رونمایی شود؛ این نکوداشت از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برپا می شود.

آیت‌الله سیدرضی شیرازی از نوادگان میرزای بزرگ شیرازی هستند و اجداد ایشان از طرح پدر و مادر، همگی از آیات عظام هستند که از آن جمله می‌توان به شیخ کاظم شیرازی، میرزا علی آقا شیرازی و محمدحسین شیرازی اشاره کرد.

«حلقه وصل» در حدود 400 صفحه منتشر خواهد شد. این کتاب در فصل‌هایی جداگانه به دوران کودکی و نوجوانی، تحصیلات در نجف و تهران، فعالیت‌های مذهبی در زمان تدریس در دانشگاه تهران، زندگی مخفی، فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی در مسجد شفاء، فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی در دانشگاه تهران، فعالیت‌های حوزوی در مسجد شفاء قبل و بعد از انقلاب می‌پردازد.

آیت‌الله سیدرضی شیرازی در سال 1307 در محله عماره نجف متولد شدند. ایشان تحصیلات مقدماتی خود را نزد پدر و همچنین شیخ کاظم شیرازی خواندند. در حوزه نجف و همچنین تهران از محضر استادان بزرگی بهره گرفتند. سیدرضی شیرازی از حدود سال 1345 به حکم سیداحمد خوانساری از علمای مشهور تهران، مسئولیت مسجد شفاء در یوسف‌آباد را بر عهده دارند و ضمن فعالیت در این مکان و تربیت نسل قدیم و جدید، در حال حاضر نیز درس خارج در منزل ایشان دایر است. سیدرضی شیرازی در سال 58 مود حمله و ترور گروه «فرقان» قرار گرفت که به دلیل این حمله، نتوانستند در انتخابات مجلس خبرگان که کاندیدای آن بودند، شرکت کنند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها