امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31203
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العربیه، روزه در تابستان با ساعات طولانی روز شاید برای بسیاری سخت باشد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العربیه، روزه در تابستان با ساعات طولانی روز شاید برای بسیاری سخت باشد اما در گرینلند منطقه‌ای در شمال شرق قاره آمریکا و در نزدیکی قطب شمال روز به 21 ساعت می‌رسد.

شاید بسیاری فکر کنند که در این منطقه مسلمانی زندگی نمی‌کند اما پایگاه «آنمید» در گزارشی از این جزیره از نام «وسام الزقیر» تنها مسلمانی که در گرینلند زندگی می‌کند، پرده برداشت.

«وسام الزقیر» مسلمان لبنانی‌الاصلی است که در کنار کوه‌های یخ‌گرفته این منطقه زندگی می‌کند؛ منطقه‌ای که بزرگترین جزیره جهان محسوب می‌شود و بین اقیانوس اطلس و اقیانوس منجمد شمالی قرار دارد و از نظر سیاسی تابعیت دانمارک را دارد و از خودمختاری برخوردار است.

مردم گرینلند «وسام الزقیر» را که سال‌هاست در این منطقه زندگی می‌کنند «کلمبوس عرب» لقب داده‌اند و او تنها عربی است که در این منطقه و یک رستوران موفق را در «نووک» پایتخت گرینلند اداره می‌کند.

الزقیر که برای افطار و نماز مغرب و عشاء و سحری تنها 3 ساعت فرصت دارد، می‌گوید: افتخار می‌کنم که تنها مسلمان این جزیره هستم و نماز و روزه و تکالیف دیگر خود را انجام می‌دهم.

وی می‌افزاید: بارها فکر کردم که برای گذران رمضان به لبنان برگردم اما به این فکر می‌افتم که دیگر در این جزیره کسی نیست که نماز بخواند و روزه بگیرد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها