امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31218
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از بی‌بی سی،‌ دانشمندان یک آنتی‌بیوتیک جدید و نامتعارف را در نوعی میکروب دریایی شناسایی کرده‌اند که می‌توان آن ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از بی‌بی سی،‌ دانشمندان یک آنتی‌بیوتیک جدید و نامتعارف را در نوعی میکروب دریایی شناسایی کرده‌اند که می‌توان آن را برای درمان نوعی میکروب خطرناک و مقاوم به درمان بیمارستانی و سیاه زخم به کار برد.

دانشمندان یک آنتی‌بیوتیک جدید و نامتعارف را در نوعی میکروب دریایی شناسایی کرده‌اند که می‌توان آن را برای درمان نوعی میکروب خطرناک و مقاوم به درمان بیمارستانی و سیاه زخم به کار برد.

این آنتی بیوتیک که به آن نام آنترامایسین داده‌اند، می‌تواند اساس تولید خانواده تازه‌ای از آنتی‌بیوتیک‌ها قرار بگیرد.

این آنتی بیوتیک در میکروبی به نام «استرپتومایسز» که در رسوبات اقیانوس آرام زندگی می‌کند یافت می‌شود و به گفته ویلیام فنیکال، سرپرست تیم تحقیقاتی، این کشف به این دلیل اهمیت دارد که آنترامایسین ساختار شیمیایی جدید و منحصر به فردی دارد.

کشف ترکیباتی که ساختار شیمیایی جدیدی داشته باشند پدیده‌ای نادر است.

این کشف در کنار اکتشافات متعدد قبلی قرار می‌گیرند که نشان می‌دادند میکروب‌های دریایی از نظر ژنتیکی و شیمیایی منحصر به فرد هستند.

آزمایش‌های اولیه نشان داده که «آنترامایسین» روی سیاه زخم، میکروبی که در سلاح‌های بیولوژیک استفاده می شود، موثر است.

کشف این آنتی‌بیوتیک خبر بسیار مهمی در محافل پزشکی ارزیابی شده است.

در چند ماه گذشته هشدارهایی جدی در مورد مقاومت میکروب‌ها به آنتی بیوتیک‌های موجود و کمبود آنتی‌بیوتیک‌های تازه مطرح شده است.

«تامس فریدمن»، رئیس اداره پیشگیری و مبارزه با بیماریهای آمریکا خطر مقاومت آنتی بیوتیکی را «کابوس» و «سالی دیویس» مشاور بهداشتی ارشد دولت انگلیس آن را «بمب ساعتی» لقب داده‌اند.

به گفته پروفسور «دیویس» اگر به سرعت برای میکروب‌های مقاوم به درمان و ساخته نشدن آنتی بیوتیک‌های جدید در 25 سال گذشته چاره‌ای جدی اندیشیده نشود، در سالهای آینده هر جراحی ساده‌ای می‌تواند به عفونت‌های مرگبار منجر شود و بیماری‌های عفونی مانند 200 سال پیش جان انسان‌ها را بگیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها