امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31226
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «سی بی اس»، 41 نفر از فعالان حامی مهاجران آمریکا که روز پنجشنبه مقابل کنگره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «سی بی اس»، 41 نفر از فعالان حامی مهاجران آمریکا که روز پنجشنبه مقابل کنگره آمریکا در واشنگتن تجمع کرده بودند و خواستار تصویب لایحه جامع حمایت از مهاجران شده بودند، دستگیر شدند.

در میان فعالانی که در حمایت از لایحه مهاجرتی آمریکا حضور داشتند، طیف گسترده‌ای از گروههای مهاجران و اتحادیه‌هایی چون کشاورزان متحد و « AFL-CIO» به چشم می‌خورد.

فعالان حامی حقوق مهاجران آمریکا بعد از آنکه مقابل کنگره تجمع کردند، پرچم‌هایی را در خیابان استقلال به دست گرفتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «همین حالا قانون مهاجرت را اصلاح کنید».

افسران پلیس، معترضان را دستگیر کردند و به دستانشان دستبند زدند و پلیس کنگره در بیانیه‌ای اعلام کرد که این فعالان با اتهام مسدود کردن معابر روبرو هستند.

این راهپیمایی در حالی صورت می‌گیرد که نمایندگان کنگره درصدند برای تعطیلات پنج هفته‌ای تابستان، واشنگتن را در حالی ترک کنند که هیچ‌گونه اقداماتی در خصوص تصویب لایحه مهاجرت صورت نداده‌اند.

مهمترین اصلاحیه قوانین مهاجرت در ربع قرن گذشته چندی پیش در مجلس سنای آمریکا تصویب شد، این لایحه به 11 میلیون مهاجری که غیرقانونی وارد آمریکا شده‌اند امکان می‌دهد که بعد از 13 سال اقامت، شهروند این کشور بشوند.

اگرچه این لایحه به تصویب سنای آمریکا رسیده است، اما اکنون و برای تصویب نهایی باید از مجلس نمایندگان عبور کند که جمهوریخواهان در آن اکثریت دارند.

جمهوری‌خواهان مخالف تصویب این لایحه هستند و حاضر نیستند به مهاجران غیرقانونی شهروندی آمریکا داده شود. معترضان در شعارهای خود در اعتراض به آنها می‌گفتند: «جمهوری‌خواهان، آیا رأی ما را نمی‌خواهید؟» «جمهوری‌خواهان، به یاد داشته باشید که ما در ماه نوامبر باید به شما رأی بدهیم.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها