امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31234
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری عبری زبان «عاروتص شوع» به نقل از یک منبع امنیتی نوشت که «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در ازای توافق اسرائیل به ...

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری عبری زبان «عاروتص شوع» به نقل از یک منبع امنیتی نوشت که «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در ازای توافق اسرائیل به از سرگیری مذاکرات سازش با تشکیلات خودگردان فلسطین به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی وعده داده است که در طول چند ماه آتی علیه برنامه هسته ای ایران اقدام کند.

این منبع آگاه اعلام کرده است که اوباما در این زمینه به توافق خاصی با نتانیاهو نرسیده و صرفا به نخست وزیر اسرائیل یک تعهد کلی داده است.

این منبع امنیتی همچنین اعلام کرد که مشخص نیست که آیا تعهد اوباما به نتانیاهو برای اقدام علیه برنامه هسته ای ایران در ازای برگزاری مذاکرات سازش اسرائیل و فلسطین مطرح شده و یا به موفقیت این مذاکرات نیز مشروط است.

عاروتص شوع در ادامه خبر خود نوشت که به نظر می رسد که توافق نتانیاهو برای آزادی زندانیان فلسطینی از توافق وی با اوباما علیه ایران منشا گرفته باشد.

بر این اساس، به نظر می رسد که «موشه یعالون» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز که اخیرا اعلام کرده است که: «شاید روزی ملاحظات استراتژیک پشت تصمیم آزادی زندانیان فلسطینی برملا شود»، به طور ضمنی به توافق اوباما و نتانیاهو علیه ایران اشاره کرده باشد.

غرب و اسرائیل مدعی اند که فعالیت های هسته ای ایران بعد نظامی دارد اما تهران با رد این ادعا، بر مسالمت آمیز بودن اهداف هسته ای خود تاکید دارد؛ علاوه بر این بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان دیده بان هسته ای سازمان ملل تاکنون به مدرکی دال بر انحراف فعالیت های هسته ای ایران در جهت نظامی دست نیافته اند.

رژیم صهیونیستی در حالی مدعی تهدید بودن فعالیت هسته ای ایران است که خود تل آویو تنها دارنده زرادخانه هسته ای در خاورمیانه محسوب می شود و هیچ گاه به بازرسان آژانس اتمی، اجازه دسترسی به تاسیسات هسته ای خود را نمی دهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها