امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31237
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این مسابقه بزرگ قرآنی که بیشتر به معرفی و بیان سیره رسول بزرگوار ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این مسابقه بزرگ قرآنی که بیشتر به معرفی و بیان سیره رسول بزرگوار اسلام(صلی الله) برگرفته از کلام وحی می‌پرداخت، بین 700 تن از دختران و پسران جوان شرکت کننده از ولایات «بخ، «قندز»، «بغلان» و «تخار» در شهر مزارشریف برگزار شد.

عبدالرئوف توانا از مسئولان برگزارکننده این مسابقه بزرگ قرآنی در رابطه با اهداف برگزاری آن به خبرنگاران گفت: هدف از برگزاری این مسابقه بزرگ قرآنی و سیره نبوی معرفی اخلاق و زندگی پیامبر بزرگوار اسلام به شکل درست و تجلیل و گرامی داشت از روزجهانی قدس بود.

توانا، قرآن کریم را کتاب زندگی و رهنمای بشریت در تمامی ابعاد حیات آدمی در دنیا وآخرت دانست.

وی با انتقاد از تعاریف نابه‌جا ومتحجرانه‌ای که ازسوی برخی حلقات وگروه‌های افراطی از اسلام صورت می‌گیرد تصریح کرد: متأسفانه در دنیای امروز هرجا که انتحار و انفجار وحشت تروریسم باشد از سوی حلقات منحرف وگمراه، بی‌جهت به اسلام و مسلمین پیوند داده می‌شود.

این عالم دینی تأکید کرد: برگزارکنندگان محافل قرآنی مصمم هستند تا با پرداختن به مفاهیم قرآنی و موضوعات حیات‌بخش آن و بیان سیره مبارک رسول گرامی اسلام(صلی‌الله) به جهانیان بفهمانند که قرآن کتاب زندگی و دین اسلام بزرگترین آیین نجات‌بخش برای بشریت است.

مولوی توانا همچنین در رابطه با روز جهانی قدس و اهمیت برگزاری مراسم گرامی‌داشت آن، مسلمانان را به قرار گرفتن در یک صف واحد در برابر دشمنان اسلام دعوت کرد و گفت: عزت مسلمانان زمانی تکمیل خواهد شد که قدس شریف از چنگال غاصبین آزاد گردد.

در مراسم برگزاری مسابقات قرآنی و سیره نبوی به 150 تن از شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد و 16 تن که حائز مقامات برتر شده بودند نیز جوایز نفیسی را دریافت کردند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار