امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31242
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 203
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، مؤسسه نشر شهر به مناسبت ماه مبارک رمضان بسته فرهنگی ضیافت آسمانی که شامل 22 محصول در 5 قالب ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، مؤسسه نشر شهر به مناسبت ماه مبارک رمضان بسته فرهنگی ضیافت آسمانی که شامل 22 محصول در 5 قالب ادعیه، کتب اخلاقی، سبک زندگی و کودک و نوجوان است، را برای همه گروه‌های سنی تهیه و در اقصی نقاط شهر تهران نظیر باغ موزه دفاع مقدس، باغ موزه قصر و مراسم‌های «بر آستان جانان» به مخاطبان این گروه سنی ارائه کرده است.

از جمله کتاب‌هایی که در بسته «ضیافت آسمانی» به مخاطبان ارائه شده است می‌توان به کتاب‌های قرآن جیبی، زمزمه‌های آسمانی شامل مجموعه کامل ادعیه و اعمال ماه رمضان، آداب حضور در ضیافت الهی و کتب ادعیه و در زمینه موضوعات اخلاقی، می‌توان به مجموعه دو جلدی کتاب «پله پله تا ملاقات خدا» با موضوعاتی نظیر ایمان و حق‌الناس، اشاره کرد.

* کتاب «سفره رمضان» اثر پرفروش بخش سبک زندگی بسته فرهنگی ضیافت آسمانی

کتاب‌هایی نظیر «درس‌های ماندگار از نهج البلاغه»، «مثل شاخه‌های گیلاس»، «مثل حبه‌های قند»، «خیاط شهر ما» شامل داستان‌هایی از شیخ رجبعلی خیاط، «علی(ع) موحد بود و بس» شامل سخنرانی‌های امام موسی صدر در مورد فضایل امام علی (ع)  از دیگر آثار این بسته‌ فرهنگی در بخش کتاب‌های اخلاقی به شمار می‌روند.

کتاب‌های «ساکنان شهر بهشت»، «راهنمای جامع روزه داری»، «سی تدبر سی تلنگر» و «سفره رمضان» به عنوان کتاب‌هایی با موضوع سبک زندگی در بسته فرهنگی ضیافت آسمانی به مخاطبان ارائه شد که کتاب «سفره رمضان» جزو آثار پرفروش این بخش محسوب می‌شود.

کتاب‌های «بچه‌های دیروز و شادی‌های ماه رمضان»، «با تو می‌گویم خدا» شامل 32 برداشت آزاد از 32 آیه قرآن، «از تو می‌خواهم خدا» شامل مجموعه‌ای از مناجات‌های کودکانه، «این روزهای خوب» شامل متن‌های ادبی برگرفته از ادعیه ماه‌های رجب، شعبان و رمضان، «علی(ع) امام ما گفت» و کتاب «پیامبر(ص) ما گفت» در بخش کتاب‌های کودک و نوجوان و پازل حرم امام رضا (ع)، کیف و کارت پستال ساعات شرعی ماه رمضان به عنوان اقلام فرهنگی به روزداران ارائه شد.

* استقبال بی‌نظیر مخاطبان از مجموعه 2 جلدی «پله پله تا ملاقات خدا»

مجموعه 2 جلدی کتاب «پله پله تا ملاقات خدا» با موضوع «ایمان» و «حق‌الناس» با تقدیم به «اویس بن عامر قرنی» و شهید «ناصر الدین باغانی» از سوی مؤسسه نشر شهر جزو آثار پرفروش بخش اخلاقی ضیافت آسمانی معرفی شدند.

جلد نخست کتاب کتاب «پله پله تا ملاقات خدا» با موضوع «ایمان» دربردارنده چهارده بخش نظیر «عجب و تکبر»، «تواضع»، «حسد، غبطه و خیرخواهی»، «ریا»، «بخل»، «غضب و کظم غیظ»، «دروغ»، «اسراف و میانه‌روی»، «پرخوری و روزه»، «محبت»، «غفلت و عبرت»، «دعا» و «یأس و امید» است.

در بخشی از این کتاب درباره «بخل» می‌خوانیم:

مرحوم آیت‌الله بهجت مکرر می‌فرمودند: راه سیر و سلوک و قرب الهی، ترک گناه در اعتقاد و عمل است و عمل به این توصیه، سالک را از تمام توصیه‌های دیگر بی‌نیاز می‌کند. درباره ترک گناه در اعتقاد کمتر فکر کرده‌ایم، اما اهمیت سیر و سلوک قرآنی چنان که آیت‌الله بهجت فرمود، علاوه بر ترک گناهان عملی، ترک گناهان اعتقادی هم هست.
 


اما گناه اعتقادی چیست؟

گناه اعتقادی هر عقیده‌ای است که با ایمان به خدا و قیامت و دیگر معارف اصلی اسلامی تعارض داشته باشد. مثلاً اگر کسی فکر کند خدا از مشکلات او بی‌خبر است، یا خبر دارد و نمی‌تواند مشکلات او را حل کند، چنین فردی همین طور که نشسته و هیچ کاری هم نمی‌کند، برای او گناه می‌نویسند. به عبارت دیگر، این فرد با چنین عقیده‌ای لحظه به لحظه از خدا دور می‌شود.

مؤسسه نشر شهر جلد نخست کتاب «پله پله تا ملاقات خدا» با موضوع «ایمان» را در 260 صفحه و با قیمت 12000 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

کتاب «پله ‌پله تا ملاقات خدا» به اهتمام مؤسسه فرهنگی هنری «سبل السلام» و آماده سازی و چاپ مؤسسه «نشر شهر» با تقدیم به «اویس بن عامر قرنی» که رسول خدا مشتاق دیدارش بود، منتشر و روانه بازار نشر شده است.

کتاب «پله پله تا ملاقات خدا» دارای هفت بخش نظیر «عقوق و حقوق والدین»، «پیوند با خویشاوند»، «همسایه»، «امانت و خیانت»، «عهد و پیمان»، «غیبت» و «منابع و مأخذ» است.

 موضوع این کتاب «حق‌الناس» است که هدف از چاپ آن، به پیروی از آیات و روایت اخلاقی آن است که مخاطب را ابتدا به تأمل و تفکر در موضوعات اخلاقی و احتمالاً ضعف‌ها و لغزش‌های شخصی خود فرا بخواند و در مرحله بعد با پیشنهادهای جزئی، زمینه را برای عمل به آن تعالیم اخلاقی فراهم کند.

روشن است که این هدف با تندخوانی متن محقق نخواهد شد و بلکه مطالعه سریع متن، زمینه و جاذبه تأمل بعدی و عمل به جزئیات پیشنهادی را منتفی می‌کند و از این نظر تأثیر منفی هم خواهد داشت. 
 بخشی از کتاب «پله ‌پله تا ملاقات خدا» درباره محبت «اویس بن عامر به رسول خدا (ص)»، می‌خوانیم: محبت اویس بن عامر به رسول خدا صلی الله و علیه و آله چنان بود که وقتی در جنگ احد، دندان حضرت شکست، در همان ساعت، دندان اویس هم در صدها کیلومتر آن طرف‌تر در یمن و روستای قرن شکست.

همین اویس با این درجه از عشق و محبت به رسول خدا، از مادر پیر خود اجازه گرفت تا دیدار حضرت برود. مادر اجازه داد. با این شرط که بیش از نصف روز در مدینه نماند و به سرعت برگردد.

اویس با زحمت و مشقت، مسیر یمن تا مدینه را طی کرد، ولی با کمال ناباوری شنید که رسول خدا در مدینه نیست و آن روز بر نخواهد گشت!.

_ سلام مرا به رسول خدا برسانید و بگویید مردی از یمن به نام اویس به زیارت شما آمده بود و چون از مادرش اجازه توقف بیشتر نداشت، به وطن خود مراجعت کرد.

وقتی رسول خدا صلی الله و علیه و آله به مدینه بازگشت فرمود: «تفوح روائح الجنة من قبل قرن، واشوقاه الیک یا اویس القرنی، الا و من لقیه فلیقرئه منی السلام (بحار الانوار، ج 43، ص 155، الفضائل، ص 107) نسیم‌های بهشتی از سوی منطقه قرن می‌وزد، آه ای اویس قرنی! چه قدر به دیدار تو مشتاقم! هر کس او را دید سلام مرا به او برساند.
گر در یمنی، چو با منی، پیش منی
گر پیش منی، چو بی منی، در یمنی

اویس قرنی از معدود یاران پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‌باشد که علی‌رغم عدم درک محضر او، در زهد و تقوی به درجات بلندی نائل شد و بعد از تلاش‌های فراوان در راه احیای دین و دفاع از ولایت مولای متقیان علی علیه السلام در جنگ صفین در رکاب آن حضرت به شهادت رسید و در منطقه صفین مدفون شد.

مقبره عمار یاسر هم همان جاست. در 574 کیلومتری شمال شرق دمشق و شش کیلومتری مرز جنوبی ترکیه.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها