امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31261
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اولوسیگان اوباسانگو، رئیس هیئت ناظران اتحادیه آفریقا امروز جمعه اعلام کرد که انتخابات چهارشنبه ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اولوسیگان اوباسانگو، رئیس هیئت ناظران اتحادیه آفریقا امروز جمعه اعلام کرد که انتخابات چهارشنبه گذشته در زیمبابوه آزاد، شفاف و معتبر بود.

وی افزود:این رای بر اساس نظارت ناظران اتحادیه آفریقا صادر شده است که به استثنای برخی حوادث که در تغییر نتیجه تاثیری نداشته است تخلف تاثیرگذاری روی نداده است.

از سوی دیگر سخنگوی حزب رئیس جمهور زیمبابوه امروز جمعه اعلام کرد: انتظار می رود که رابرت موگابه 75 درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری را به خود اختصاص داده باشد.

روگاری گامبو، سخنگوی حزب ریاست جمهوری زیمبابوه گفت: پیش بینی می‌شود که موگابه بین 70 تا 75 درصد آرا را کسب کرده باشد و به اعتقاد ما تقریبا دو سوم کرسی ها را نیز در پارلمان تصاحب کردیم.

اعلام نتایج اولیه انتخابات پارلمانی زیمبابوه حاکی از پیشتازی حزب زانو پی اف به رهبری رابرت موگابه رئیس جمهور این کشور است اما مورگان چانگرای رقیب موگابه این نتایج را رد کرده و آن را «فریبکاری بزرگ» خوانده است.

حزب جنبش تغییر دموکراتیک که مورگان چانگرای ریاست آن را بر عهده دارد، انتخابات را آزاد و عادلانه نمی داند.

این حزب معارض تاکید دارد که با توجه به  تخلفاتی که صورت گرفته است، مشروعیت این انتخابات و نتایج آن را زیر سوال رفته است.

صدها پلیس ضد شورش در هراره مستقر شده تا با هر گونه خشونت احتمالی مشابه آنچه در سال 2008 روی داد مقابله کند در عین حال هنوز هیچ گزارشی از هر گونه اقدام اعتراض آمیز گزارش نشده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها