امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31274
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۰
تعداد بازدید: 53
حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه ثبت سفارش به هیچ وجه متوقف نشده و رویه‌های ...

حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه ثبت سفارش به هیچ وجه متوقف نشده و رویه‌های سابق همچنان ادامه دارد در پاسخ به این سوال که برخی فعالان اقتصادی از جمله اسداله عسگراولادی اعلام کرده‌اند که دولت به دنبال آن است تا با عدم تخصیصی ارز و توقف ثبت سفارش نرخ دلار را کاهش داده و به حداقل ممکن رسانده و تحویل دولت یازدهم دهد، اظهارداشت: آقای عسگر اولادی تحلیل پیچیده‌ای داشته‌اند و پیش از اینکه این تحلیل اقتصادی باشد سناریوی خاصی را دنبال می‌کند.

وی افزود: در هیچ‌کدام از جلسات بانک مرکزی چنین احساسی و تفکری وجود نداشته است. هیچ حرکت طراحی شده‌ای از قبل وجود نداشته و رویه‌های بانک مرکزی به صورت طبیعی ادامه دارد.

وی افزود: کاهش تخصیص ارز به واردات از سوی بانک مرکزی، دلایل خاص خودش را دارد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت گفت: در حال حاضر فقط اولویت دهم ثبت سفارش نمی‌شود و بقیه اولویت‌ها در شرای عادی ثبت سفارش می‌شوند.

صافدل تصریح کرد: بسیاری از وارداکنندگان مشکلاتی درخصوص پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز 1226 و ارز مبادله‌ای دارند لذا بانک مرکزی شرایطی را ایجاد کرده است تا واردکنندگان با گذاشتن وثیقه کالای خود را ترخیص کنند.

وی افزود: وارد کنندگان پس از ترخیص کالا و فروش آن می‌توانند مابه‌التفاوت نرخ ارز را به بانک مرکزی پرداخت کرده و وثیقه خود را آزاد کنند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها