امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31287
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 230
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «گوئیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان روز جمعه ابراز امیدواری کرد که استقرار دولت جدید در ایران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «گوئیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان روز جمعه ابراز امیدواری کرد که استقرار دولت جدید در ایران به پیشرفت در جهت حل مناقشه‌ هسته‌ای منجر شود. وی همچنین گفت ممکن است سطح مذاکرات در آینده به وزرا ارتقا یابد.

وی که با خبرگزاری آلمانی «دی‌پی‌ای» صحبت می‌کرد، روی کار آمدن «حسن روحانی» در ایران را یک «فرصت» برای خروج از بن‌بست تلقی کرد، اما گفت این «رفتارهای عملی» دولت جدید است که مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، نه گفته‌های آن.

وزیر خارجه آلمان در بخشی از این مصاحبه گفت: ما اقدامات اعتمادساز ایران و پیشرفت قابل‌توجه در جهت حل مناقشه هسته‌ای را خواستاریم.

وستروله همچنین گفت اروپا همچنان به تحریم‌ها علیه ایران ادامه می‌دهد تا زمانی که اطمینان یابد ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست.

وی همچنین در مورد ادامه مذاکرات هم گفت: ما به دنبال مذاکره با دولت جدید هستیم، در وهله اول از طریق نماینده‌هایمان و احتمالا بعدا در سطح وزرا.

وستروله گفت تنها بعد از این مذاکرات است که غرب می‌تواند مشخص کند که دولت جدید تا چه حد انعطاف‌پذیری به خرج می‌دهد.
 
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها