امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31299
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیش از ظهر امروز هزاران تن از مسلمانان روزه‌دار شهر هرات در غرب ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیش از ظهر امروز هزاران تن از مسلمانان روزه‌دار شهر هرات در غرب افغانستان با حضور در شماری از مساجد این شهر، در حمایت از قدس شعارهای ضد اسرائیلی سردادند.

به اعتقاد این نمازگزاران  بر اساس رهنمودهای قرآنی یهود دوست مسلمانان نیست و مسلمین هیچ‌گاه اجازه نخواهند داد رژیم صهیونیستی به اشغالگری خود ادامه دهد و پیروزی از آن مسلمانان است و این امر به زودی محقق خواهد شد.

حجة السلام «محمدعلی جبرائیلی» امام جمعه و رئیس مدرسه صادقیه شهر هرات پیرامون اهمیت فلسطین برای جهان اسلام و جایگاه ویژه بیت‌المقدس سخنرانی کرد واظهار داشت: شماری در افغانستان برای اینکه از روز جهانی قدس در کشور تجلیل نشود، کارشکنی می‌کنند و این آب به آسیاب دشمن ریختن است.

به اعتقاد این عالم دینی، قدس مربوط به یک فرد و گروه خاص نیست بلکه قدس از آن همه مسلمانان است و باید به مسلمانان برگردد.

در این مراسم که درآن محفل قرآنی نیز برگزار شده بود، شرکت‌کنندگان اظهار داشتند، مسلمان نباید برادر مسلمان خود را در مظلومیت تنها بگذارند واین جزو آموزه‌های دینی هر مسلمان واقعی است.

مسئولان برگزاری محافل روز قدس در هرات اعلام کردند که بیش از 30 هزار نمازگزار امروز در هشت مکان در نقاط مختلف شهر هرات به صورت جداگانه  مخالفت خود را با رژیم غاصب اسرائیل اعلام کرده و خواستار پایان دادن به اشغالگری در سرزمین‌های فلسطینی شدند.

تجلیل از روز جهانی قدس برنامه‌ای است که از سال‌های قبل تا به امروز در هرات توسط شهروندان این ولایت برگزار می‌شود.انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها