امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31303
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اخوان المسلیمن مصر، امروز، جمعه (11 مرداد) سخنان «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا که از اقدام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اخوان المسلیمن مصر، امروز، جمعه (11 مرداد) سخنان «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا که از اقدام ارتش مصر برای برکناری محمد مرسی از قدرت حمایت کرده بود انتقاد کرد.

«جان کری» روز پنجشنبه اقدام ارتش مصر برای برکناری «محمد مرسی»  از قدرت را اقدامی در راستای خواسته میلیون‌ها نفر برای حفظ دموکراسی دانست که به احیای دموکراسی در این کشور منجر شد.

«محمد علی بشر» یکی از رهبران بلندپایه گروه اخوان المسلمین و از وزرای کابینه محمد مرسی گفت: «ما این اظهارات را کاملاً رد می‌کنیم و از شنیدن آنها بسیار مأیوس شدیم.»

وی به خبرگزاری رویترز گفت: «آمریکا کشوری است که دم از دموکراسی و حقوق بشر می‌زند و بعد چنین اظهاراتی مطرح می‌کند. 

«محمد مرسی»، یکی از مقامات گروه اخوان‌المسلمین که اولین رئیس جمهور منتخب مردمی مصر بود، حدود یک ماه پیش از قدرت کنار گذاشته تا دولتی مورد حمایت ارتش قدرت را در این کشور به دست بگیرد.

آمریکا از به کار بردن واژه کودتا برای این اقدام ارتش خودداری کرد.

جان کری، روز پنجشنبه با لحنی غیرمنتظره از اقدام ارتش مصر برای خلع محمد مرسی از قدرت حمایت کرد.

محمد علی بشر که که در کابینه «هشام قندیل» نخست وزیر پیشین مصر به وزارت توسعه منطقه‌ای منسوب شده بود گفت موضع جدید آمریکا به معنی بی‌توجهی به اراده مردم مصر است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها