امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31312
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 153
شیخ «خالد الملا»، رئیس علمای عراق و مشاور رئیس جمهوری این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد ...

شیخ «خالد الملا»، رئیس علمای عراق و مشاور رئیس جمهوری این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد که روز جهانی قدس که به واسطه «امام خمینی» (ره) نامگذاری شد، روز رویارویی مستضعفان با مستکبران و خیر با شر و در عمل روز رویارویی محور با محور است و در این راه باید قدس را از وجود ناپاک صهیونیست‌ها پاک کرد که همچون غده‌ای سرطانی در منطقه است.

شیخ الملا در ادامه افزود: روز قدس روز التزام و تعهد و کنار نهادن اختلافات در دو بعد اسلامی و جهانی و انسانی و دینی است و واقعیت نهفته در پس اعلام روز جهانی قدس و حضور در راهپیمایی‌ها عمل به اسلام حقیقی و تبعیت از راه و سنن و اصول و مبادی است که برای بشریت به ارمغان آورده است، چراکه این روز در عمل آشکار می‌کند که چه کسی مسلمان واقعی و چه کسی مدعی اسلام و به عبارت رساتر آشکار کننده مومنان واقعی از منافقان است.

وی در ادامه توضیح داد: یکی از بنیانگذار انقلاب اسلامی (ره) از اعلام روز جهانی قدس ریختن مسلمانان به خیابان‌ها و برگزاری تظاهرات و راهپیمایی اعتراض آمیز به اشغال این شهر مقدس به دست رژیم صهیونیستی بود، به عبارتی ایشان درصدد بودند تا اعتراض به این اشغالگری و تجاوز را مسلمانان در عمل به تصویر بکشند.

شیخ الملا در ادامه گفت: بدون تردید هدف از اقدام امام خمینی (ره) از اعلام روز جهانی قدس متحد و یکپارچه کردن صفوف مسلمانان است و این اتحاد و یکپارچگی الزاما تنها اتحاد و یکپارچگی فقهی و اعتقادی نیست، بلکه وحدت و یکپارچگی مسلمانان باید در تمام امور و قضایایی باشد که مورد توجه جهان اسلام و مسلمانان است.

وی از تمام ملل جهان اسلام از تمام طوایف و مذاهب آن خواست روز جهانی قدس را روز مبارزه و قیام خویش برای مقابله با تمام انواع و اشکال ظلم و ستم و رویارویی با منازعات طایفه‌ای قرار دهند که شیطان بزرگ یعنی آمریکا و هم پیمانش رژیم صهیونیستی در صدد بر افروختن آتش آن در میان جهان اسلام هستند. 

شیخ الملا تاکید کرد که تنها بهره برنده از این شرایط رژیم صهیونیستی است و نمونه این اختلافات و فتنه انگیزی‌ها را هم اکنون می‌توان در سوریه مشاهده کرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها