امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31314
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی «دبکا فایل» به نقل از منابع اطلاعاتی خود نوشته است که ژنرال «عبدالفتاح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی «دبکا فایل» به نقل از منابع اطلاعاتی خود نوشته است که ژنرال «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر قصد دارد در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور شرکت کند.

به نوشته دبکا، این انتخابات ممکن است تا پیش از پایان سال جاری برگزار شود و السیسی در تلاش است تا بار دیگر ارتش را به سطح اول صحنه سیاسی مصر بازگرداند. وی قصد دارد روند گذار دموکراتیک را تحت کنترل خود داشته باشد.

این پایگاه نزدیک به منابع اطلاعاتی اسرائیل نوشته است که السیسی با تصمیم خود برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری، «در حال بازگرداند مصر به دوران مبارک است». وی روند دموکراتیک را تحت نظر می‌گیرد و نظیر «جمال عبدالناصر»، «انور سادات» و «حسنی مبارک»، اخوان‌المسلمین را سرکوب می‌کند.

دبکا همچنین به نقل از منابعی در واشنگتن، نوشته است که «باراک اوباما» قصد دارد «رابرت فورد» سفیر سابق آمریکا در سوریه را به عنوان سفیر جدید خود در مصر معرفی کند.

بنا بر این گزارش، السیسی دو موضوع را در دستور کار اصلی خود قرار داده است. اول اینکه حتی با استفاده از قوای نظامی به تحصن حامیان مرسی پایان دهد، و دوم اینکه روند برگزاری انتخابات را هرچه زودتر آغاز کند.

به نوشته دبکا، السیسی «خلف العداوی» که یک سیاستمدار نسبتا ناشناخته است، به عنوان مدیر برنامه‌های تبلیغاتی‌اش انتخاب کرده است. وی تلاش خواهد کرد تا «ژنرال برای رئیس‌جمهور شدن به میدان بیاید و کار خوبش را کامل کند».

العداوی تلاش خواهد کرد تا برای حضور وی در انتخابات ریاست‌جمهوری 30 میلیون امضا جمع کند تا وی با نام نماینده مردم و نه ارتش وارد عرصه انتخابات شود.

این در حالی است که السیسی تاکنون همواره تاکید کرده است که قصد ندارد در انتخابات شرکت کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها