امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31328
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز، جمعه خواستار تحقیق مستقلانه درباره قتل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز، جمعه خواستار تحقیق مستقلانه درباره قتل عامی شد که مخالفان بشار اسد در منطقه خان‌العسل مرتکب آن شده‌اند.

به گزارش رویترز، خانم ناوی پیلای در بیانیه‌ای که دفترش منتشر کرده آورده است: «بر پایه تحلیل‌هایی که تیم من تا این تاریخ به عمل آورده‌اند، باور ما این است که گروه‌های مخالفان در یک حادثه، ـ که سند آن در یک فایل ویدئویی موجود است ـ اقدام به اعدام دست‌کم 30 نفر کرده‌اند که اکثر آنها ظاهراً سرباز هستند.»

دولت سوریه پیشتر خبر داده بود معارضان مسلح بشار اسد در اواخر ماه گذشته 123 نفر که بیشتر آنها غیرنظامی بوده‌اند را در منطقه حلب به قتل رسانده‌اند.

گروهی متشکل از سلفی‌ها و نیروهای القاعده که نام «طرفداران امارت اسلامی» را برای خود برگزیده‌اند ماه گذشته ویدئویی روی سایت یوتیوب منتشر کردند که در آن چندین نفر در حالی که رو به دیوار ایستاده بودند نشان داده می‌شد. در این ویدئو گفته می‌شود این افراد نظامی‌هایی هستند که از بشار اسد حمایت کرده‌اند.

در بیانیه خانم پیلای، به تلویح به اینکه فرهنگ مسامحه‌کارانه برخی کشورها و نهادهای حقوق بشری در برخورد با معارضان سوریه عامل جنایت‌های آنها بوده است اشاره شده است: «نیروهای مخالف سوریه نباید فکر کنند آنها از تحقیق و بازرسی مصون هستند. آنها باید به مسئولیت‌هایشان در برابر قوانین بین‌المللی پایبند باشند.»

دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل همچنین گفته تیم است گروه در منطقه همچنان به تحقیقات درباره شرایط و گستردگی این قتل‌عام‌ها ادامه خواهد داد. این بیانیه افزوده است که کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از منابعی موثق اطلاع دارد که معارضان مسلح سوریه هنوز شماری از افسران و سربازان بشار اسد که در خان‌العسل دستگیر شده‌اند را در اسارت نگاه داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها