امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31344
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۲
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر خارجه آمریکا که به امارات سفر کرده است پیش از دیدار با وزیر خارجه این کشور ادعا کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر خارجه آمریکا که به امارات سفر کرده است پیش از دیدار با وزیر خارجه این کشور ادعا کرد آمریکا و کشورهای دیگر در تلاشند گروه‌های مصری را به هم نزدیک کنند.

به گزارش رویترز، جان کری گفت: «لازم است مصر به وضعیت عادی جدیدی باز گردد؛ این کشور باید ثباتش را احیا کند تا بتواند به جذب تجارت پرداخته و مردم را روانه کار کند.»

وی افزود: «ما و کشورهای دیگر سخت تلاش خواهیم کرد تا به منظور پیدا کردن راه حلی صلح‌آمیز که دموکراسی در این کشور را پرورش می‌دهد و حافظ حقوق همه است، گروه‌ها در مصر را به هم نزدیک کنیم.»

وزیر خارجه آمریکا در حالی این سخنان را ابراز کرده که روز گذشته در پاکستان با لحنی غیرمنتظره از اقدام ارتش مصر برای کنار راندن محمد مرسی، رئیس جمهور پیشین این کشور از قدرت حمایت کرد.

وی این اقدام ارتش مصر را در راستای خواست میلیون‌ها نفر برای حفظ دموکراسی دانست و گفت که این اقدام به احیای دموکراسی در مصر منجر شده است.

گروه اخوان‌المسلمین امروز، جمعه (11 مرداد) انتقاد تندی از این مواضع جان کری داشت.

«محمد علی بشر» یکی از رهبران بلندپایه گروه اخوان المسلمین و از وزرای کابینه محمد مرسی گفت: «ما این اظهارات را کاملاً رد می‌کنیم و از شنیدن آنها بسیار مأیوس شدیم.»

وی به خبرگزاری رویترز گفت: «آمریکا کشوری است که دم از دموکراسی و حقوق بشر می‌زند و بعد چنین اظهاراتی مطرح می‌کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها