امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31353
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 200
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان عصر امروز در  میان مردم و در مجمع سید الشهدا در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان عصر امروز در  میان مردم و در مجمع سید الشهدا در ضاحیه بیروت حاضر شد به سخنرانی درباره روز قدس و فلسطین پرداخت.

وی در این سخنرانی که سخنان وی به طور مستقیم  از شبکه خبری المنار و دیگر شبکه های تلویزیونی عربی پخش می شد، گفت: در هفتم آگوست سال 1979 میلادی و در ماه‌های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، امام خمینی بیانیه‌ و فراخوانی را صادر کرد و در آن از تمامی ملت‌ها به خصوص مسلمانان خواست تا جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس بنامند.

وی ادامه داد: این دعوت را که بعد از وفات امام خمینی، امام سید علی خامنه‌ای بر ادامه آن تاکید کرد با هدف تذکر دادن موضوع قدس و فلسطین و عدم فراموشی آن است.

سید حسن نصرالله گفت: امروز و در 2 آگوست 2013 به احیا و بزرگداشت روز قدس بسیار بیشتر احتیاج داریم.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: فلسطین باید به طور کامل به صاحبان اصلی آن واگذار شود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنرانی خود گفت: فلسطینی که درباره آن حرف می‌زنیم تمام فلسطین از دریا تا رود بوده که باید به طور کامل به صاحبانش بازگردد و هیچ کس در دنیا  چه شیخ، چه سید، چه امیر، چه پادشاه، چه رئیس جمهور و نه هیچ دولتی حق ندارد تا حتی از یک سنگریزه شن از خاک فلسطین یا حتی یک قطره از آب یا نفطش یا بخشی از سرزمینش کوتاه بیاید و هیچ کس حق ندارد تا این کار را انجام دهد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: امام خمینی اسرائیل را به طور واقعی توصیف کرد زمانی که آن را غده سرطانی نام گذاشت که باید ریشه کن شود و تنها فرصت آن است که هیچ فرصتی به آن داده نشود و نباید در برابر آن تسلیم و مستاصل شد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان ادامه داد: اسرائیل خطری دائم و بزرگ است. اسرائیل فقط برای فلسطین و فلسطینی‌ها خطر به شمار نمی‌آید. اینگونه اندیشه توهم و گمراهی و نادانی است. اسرائیل خطری برای تمامی ملت‌ها و کشورهای منطقه و امنیت و حق حاکمیتشان به شمار می‌آید. اسرائیل فقط تهدیدی وجودی برای فلسطینی‌ها نیست بلکه تهدیدی برای تمامی ملت‌ها و کشورهای منطقه است.

وی گفت: برخی گمان می‌کنند که نابودی اسرائیل در راستای منافع فلسطینی‌ها است اما این برای تمامی کشورهای منطقه نفع دارد و امکان ندارد که آن را خطری برای اردن، مصر، سوریه و همچنین لبنان ندانیم. نابودی اسرائیل منفعت ملی اردن،‌سوریه، مصر و لبنان است.

سید حسن نصرالله ادامه داد: هر کسی که در برابر پروژه صهیونیست‌ها در هر مکانی در منطقه ما و جهان ایستادگی و مقاومت کند همانند آن است که از فلسطین، وطنش، ملتش، کرامتش و آینده فرزندان و نوه‌هایش دفاع می‌کند.

وی گفت: هر فلسطینی و هر عرب مسلمان و مسیحی و هر مسلمان در جهان دارای مسئولیتی کلی و فراگیر است چون این موضوع دردآور بوده و این مسئولیت از ملتی به ملت دیگر،‌ از شخصی به شخص دیگر و از کشوری به کشور دیگر تفاوت دارد و در درجه اول این مسئولیتی برای ملت فلسطین به شمار می‌آید.

سید حسن نصرالله ادامه داد: موضع سیاسی و همبستگی ملی و موضع رسانه‌ای و حمایت مالی برای فلسطین و هر آنچه که در روز قیامت درباره آن مواخذه خواهیم شد عدم اعتراف به اسرائیل و مشروعیت آن است.

وی تاکید کرد: تمام دردهایی را که در لبنان با آن مواجه بودیم و ملت‌های منطقه نیز با آن مواجه شدند به دلیل شانه خالی کردن از این مسئولیت بوده است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: اولویت باید تاکید بر مبارزه و مواجهه با دشمن صهیونیستی باشد و اگر از همان ابتدا این گونه بود، به آن نقطه‌ای که امروز بدان رسیدیم نمی‌رسیدیم.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: دولت‌ها و حکومت‌هایی وجود دارند که به این اولویت اعتقادی نداشته و با این اولویت مقابله کرده و گزینه‌های دیگری را مطرح می‌کنند. برخی گفتند که اولویت باید مقابله با گسترش کمونیست باشد و میلیاردها دلار برای مقابله با کمونیست هزینه کردند و حتی هزاران نفر برای جنگ به افغانستان (با شوروی سابق) رفتند. اما سوال این است که چرا فلسطین را رها کرده و برای جنگ به افغانستان رفتید.

وی ادامه داد: سپس دشمن جدیدی را اختراع کردند که نامش مقابله با گسترش نفوذ ایران و مجوس و فارس‌ها بود و در ابتدا اشاره‌ای به شیعه نمی‌کردند و در پی آن جنگ با ایران را به راه انداختند و صدها میلیارد دلار در این راه هزینه کردند که اگر یک پنجم آن را در راه فلسطین هزینه می‌کردند تا کنون آزاد شده بود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: پول‌های زیادی هزینه شد و ارتش‌ها برای مقابله با ایران و نه اسرائیل هزینه شدند و هر ناو جنگی که در آنجا وجود دارد ضمانتی به آمریکا داده شده است که علیه اسرائیل به کار گرفته نخواهد شد.

وی گفت: این موضوع به پایان رسید و چیز دیگری را مطرح کردند و گفتند که باید با گسترش تشیع مقابله شود. در مصر می‌گویند که آنجا شیعه در حال گسترش است اما سوال این است که این گسترش تشیع کجاست؟ می‌گویند که خطر تشیع از اسرائیل بیشتر است. آیا این موضوع را در روزنامه‌ها مطرح نکرده‌اند؟ آیا این را بر روی منبرهای مساجد نگفتند؟ آیا این موضوع در شبکه‌های ماهواره‌ای که هزینه خود را از کشورهای خلیج فارس دریافت می‌کنند، مطرح نمی‌شود؟
 
ادامه دارد ... انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها