امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31360
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۰
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در آخرین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در آخرین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود و در پایان دولت با اشاره به قول‌هایی که در سال 84 و 88 به مردم داده است گفت: من قول‌هایی را به مردم دادم از جمله آنکه همه وجودم را وقف خدمت کنم و تمام تلاشم در راستای حفاظت از منافع ملت، عزت ملت، تمامیت کشور باشد و سرگرم مسائل شخصی و گروهی نخواهم شد.

وی افزود: گفتیم که کشور می‌تواند به جاهای بالا برسد و توانمندیهای عظیمی دارد و تلاش خواهیم کرد تا این استعدادها شکوفا شود و مردم درباره اینکه این قول‌ها چقدر عملی شد،قضاوت خواهند کرد.

احمدی‌نژاد گفت:‌ اما برخی قول و قرارها بین من و کسانی بود که می‌خواستند وارد دولت شوند و با یکدیگر روی چند محور تفاهم کردیم که یکی از این محورها خدمتگذاری بود، ‌قول و قرار گذاشتیم تا زمانی که در خدمت مردم هستیم زندگی خود را وقف خدمت به مردم کنیم،  من شهادت می‌دهم قریب به اتفاق همکاران در دولت نسبت به این قول خود وفا کردند، قرار گذاشتیم تا پاک دست باشیم و با اطمینان می‌گوییم که این دولت پاکت‌ترین دولت است زیرا اگر کسی دنبال کار دیگری نباشد مصونیت پیدا می‌کند شهادت می‌دهم که قریب به اتفاق همکارانم نسبت به این مورد وفا کردیم. خیلی تلاش کردند تا وصله‌هایی به دولت بچسبانند.

وی گفت: ما قول دادیم که در مقابل زیاده خواهان بایستیم و فکر می‌کنم همکاران در این بخش خوب عمل کردند. ما قول و قرار گذاشتیم تا بر عدالت پافشاری کنیم. تحت تاثیر فشارهای اطراف قضیه قرار نگیریم و می‌توانم بگویم قریب به اتفاق همکاران به این قول وفا کردیم، قول دادیم به ارزش‌ها و آرمان‌ها وفادار باشیم و امروز در روز آخر دولت همکاران من مومن‌تر نسبت به ارزش‌های انقلاب و ادبیات این دولت ادبیات انقلابی، انسانی وسرشار است.

وی در ادامه با اشاره به قول و قرار خود با مردم برای انجام کار کارشناسی گفت: من می‌توانم بگویم ما هیچ گاه تحت تاثیر فشارهایی که ما را از منافع عمومی مردم منحرف می‌کند قرار نگرفتیم و اغلب همکارانم به این عهد خود وفا کردند.

وی افزود: ما قول دادیم مردمی باشیم و قریب به اتفاق همکاران همین طور بودند من در اینجا به ملت عزیز اعلام می‌کنم که هیچ سندی را که علیه منافع ملت باشد، اممضا نکردم و هیچ کس نمی‌تواند بگوید من سندی را امضا کردم که علیه ملت و تمامیت ملت بود.

رئیس‌جمور ادامه داد:ما به عهدی که بستیم وفادار بودیم و سوگند خورده بودیم از امانتی که ملت به ما سپرده بود مواظبت کنیم و به منتخب بعدی بسپاریم و ما با آرامش این را به فرد بعدی خواهیم سپرد و تمام توان خود را برای صیانت از امانت مردم به کار بردیم.

وی در ادامه تصریح کرد: ما قول داده بودیم هیچ تصمیمی را از روی احساسات نگیریم، به خاطر منافع گروهی و دسته و حزبی تصمیم نگیریم، من می‌گویم که همه دولت بر این عهد وفادار ماند و ما هیچ موقع از روی احساسات تصمیم نگرفتیم، البته برخی چیزهایی گفتند اما ما هیچ موقع به آنها جواب ندادیم، البته من خیلی عاطفی هستم و وقتی کودکی را درکنار خیابان می‌بینم دلم به تپش می‌افتد، اما من هیچ موقع از روی احساسات برای ملت تصمیم نگرفتم.

*فشار بر روی دولت بسیار زیاد بود

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود در پاسخ به این سؤال که شما در چه شرایطی کار کردید اظهار داشت: بحثی که شما مطرح کردید ابعاد گوناگون دارد. اینکه مسئولیت‌ها و اختیارات باید متوازن باشد یعنی هر مسئولیتی معادلش اختیاراتی احتیاج دارد.

وی با طرح این پرسش که این مسائل در قانون اساسی چگونه است، گفت: در مورد این موضوع نیازمند یک بحث حقوقی هستیم، اینکه چه اتفاقی افتاد نیاز به بحث دیگری دارد؛ البته ما ز یاران چشم یاری داشتیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در کل فشار بر روی دولت بسیار زیاد بود و بارهای سنگین مسئولیت بر دوش دولت سنگینی می‌کرد، افزود: دو سال است که ما می‌گوییم فشار خارجی وجود دارد اما بسیاری از افراد حاضر نیستند حتی به این موضوع اذعان کنند.

احمدی‌نژاد در همین زمینه با بیان اینکه در زمان وقوع فشار خارجی همه بایستی دست به دست هم داده و با یکدیگر همراه باشیم، تصریح کرد: همه باید به یکدیگر کمک کرده و فشارها را کاهش دهیم.

وی به این نکته تأکید کرد که دولتش اهل گلایه نیست و با اینکه مطالب بسیاری علیه دولت گفته شد اما روش دولت سکوت بود.

*سکوت دولت در برابر فشارها آگاهانه بود

رئیس‌جمهور در همین زمینه تأکید کرد: سکوت دولت آگاهانه و متعهدانه بود زیرا با توجه به شرایط کشور پرداختن به منازعات کار صحیحی نبود و با توجه به اینکه دولت شرایط منطقه، فشارهای موجود و بین‌المللی را مشاهده می‌کند بر این عقیده است که باید همه دست به دست هم دهند.

احمدی‌نژاد از طرح مسائل فرعی و کارشکنی‌ها گلایه کرد و افزود: تبلیغات منفی علیه دولت بسیار بود و من احتمال می‌دهم ادامه هم پیدا کند و حتی ممکن است در یک بازه زمانی کوتاه تشدید هم پیدا کند اما روش من همان روش قبلی است زیرا تصور می‌کنم کشور نیازمند همبستگی، همکاری و همدلی است.

وی با بیان اینکه دولت متعلق به ملت است و به همین دلیل هر دولتی سر کار بیاید همگی موظف به حمایت از آن هستند، خاطر نشان کرد: همه باید دست به دست هم دهند تا کشور از مشکلات مختلف عبور کند؛ حتی اگر شرایط کشور عالی و عادی هم بود ما نیازمند همدلی، همراهی و همکاری بودیم.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود به دیدار وزرای دولتش با رئیس‌جمهور منتخب اشاره کرد و گفت: برای اولین بار پس از انقلاب تمامی وزرا و معاونین رئیس‌جمهور با رئیس‌جمهور منتخب دیدار کردند و هر چقدر آقای روحانی اطلاعات خواست در اختیار وی قرار دادند.

رئیس‌جمهور افزود: البته من هم در دولت گفتم هر چقدر توان داریم باید از دولت آینده پشتیبانی کنیم اما در نهایت برای اولین بار بود که ما حساسیتی در این زمینه نشان ندادیم زیرا بر این اعتقادیم که کارها بایستی با همدلی و همکاری پیش رود.

وی در پاسخ به این سؤال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا حاضرید لیست اموال و دارایی‌های خود را اعلام کنید، اظهار داشت: من سال 84 اموال و دارایی‌های خود را اعلام کردم و اکنون هم اموالم همانی است که در آن سال گفتم با تغییرات اندکی.

احمدی‌نژاد در ادامه بیان اموال نو دارایی‌های خود گفت: خانه‌ای در نارمک داشتم که قدیمی بود که کل زمینش 175 متر است، در آن خانه‌ای 4 طبقه ساختیم که با فرزندانم در آن زندگی کنیم.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: این وظیفه پدر و مادر است که بایستی فرزندان خود را زیر بال و پرشان بگیرند که البته این خواسته همه ایرانی‌ها است که ما هم به این دلیل با وام بانکی از صندوق نهاد آنجا را ساختیم.

احمدی‌نژاد همچنین گفت: پسر بزرگم مهندس عمران است که در یک شرکت کار می‌کند، دخترم مهندس برق است و پسر کوچکم هم مهندس مکانیک است البته همسرم هم مهندس است، دامادمان هم پزشک است که همگی دست به دست هم داده و 4 واحدی ساختند تا همگی با یکدیگر زندگی کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد که همه جوانان و خانواده‌های کشور سالم باشند و با دل‌های شاد و بدون غم و غصه کنار یکدیگر زندگی کنند. 

رئیس‌جمهور در پاسخ به این سوال که خارج از موارد ذکر شده اموال و دارایی دیگری ندارید، اظهار داشت: آنچه اعلام کرده بودیم اکنون با ذکر تغییرات بیان کردم که البته تغییرات را طی نامه‌ای به رئیس‌ قوه قضائیه اعلام می‌کنم.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سؤال دیگر مجری برنامه مبنی بر اینکه فردا پس از برگزاری مراسم تحلیف چه اقدامی انجام خواهید داد،‌گفت: نزدیک افطار است به منزلمان می‌رویم؛ ما اثاثمان را منتقل کردیم و امشب شب آخری است که در نهاد مستقریم و فردا به خانه‌مان در نارمک خواهیم رفت.

وی با بیان اینکه من همواره در خدمت کشور خواهم بود، تصریح کرد: هر زمان مردم صلاح بدانند در هر کار و جایی در خدمت ملت خواهم بود اما یکی از کارهای اصلی‌ام بعد از دوران ریاست جمهوری همان دانشگاه (ایرانیان) است.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: من یک عضو کوچک خانواده دانشگاه هستم، از آنجا به پاستور آمدم  و بالاخره باید به کار اصلی خود بازگردم؛ البته من از مدت‌ها قبل به کنار رفتن و کار پس از آن اندیشیدم البته رایزنی‌ها و گمانه‌زنی‌های زیادی هم در این باره مطرح شد اما من در نهایت به دنبال جایی بودم که بتوانم بیشترین خدمت را به کشور بکنم.

احمدی‌نژاد در ادامه بیان جزئیات آینده کاری خود پس از پایان یافتن دوران ریاست جمهوری گفت: فکر من این بود که به سمت کارهای پژوهشی بروم و در حد بضاعت خود بتوانم به پیشرفت کشور کمک کنم البته دیدم قالب این کار با تأسیس دانشگاه است.

رئیس‌جمهور به اخذ مجوزهای دانشگاه خود اشاره کرد و افزود: در حال انجام اقدامات مربوط به این دانشگاه هستیم البته هدف ما جذب دانشجو در داخل و خارج است و به دنبال پرداختن به تحصیلات تکمیلی هستیم.
وی در پاسخ به این سؤال که هزینه مربوط به اداره این دانشگاه را از کجا می‌آورید، اظهار داشت: پول این دانشگاه از آسمان می‌آید؛ البته من و همکارانم که این دانشگاه را تأسیس کردیم چیزی نداشتیم و به همین دلیل یک ساختمان موقتی از دولت برای این کار گرفتیم.
احمدی‌نژاد اضافه کرد: البته مختصر کمک‌هایی از جاهای مختلف دریافت کردیم اما تأسیس دانشگاه هزینه‌های فراوانی دارد و به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم این دانشگاه را به دوش مردم بیاندازیم؛ از خدا خواستم راهی باز کند که همه مردم در این زمینه مشارکت کنند و دانشگاه برای کسی نباشد.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه حساب موقتی برای دانشگاه باز کردیم، اظهار داشت: من شماره حساب دانشگاه را برای مردم اعلام می‌کنم که اگر خواستند کمک کنند. البته به دنبال آنیم که مردم سهامدار این دانشگاه باشند.
وی اذعان کرد گزارش مربوط به دانشگاه را در برهه‌های مختلف به مردم ارائه خواهد کرد.
رئیس جمهور شماره حساب موقت دانشگاه خود را که در بانک ملت شعبه فلسطین شمالی تأسیس شده 47016864.95 اعلام کرد.
احمدی‌نژاد گفت که هر کس که می‌تواند به این دانشگاه کمک کند و اجباری هم در آن وجود ندارد.
رئیس‌جمهور در پاسخ به این سؤال که حس شما درباره اینکه سمتتان از فردا از رئیس‌جمهور به رئیس‌جمهور سابق تغییر می‌کند، چیست؟ اظهار داشت: سابق در زبان فارسی به معنی گذشته است اما معنی دیگری برگرفته از سبقت دارد حالا اینکه ما کدام این دو مفهوم هستیم باید مشخص شود.
احمدی‌نژاد اضافه کرد: البته من هیچگاه این به ذهنم نیامده که جایگاه فعلی‌ام جایگاهی برتر است و همواره احساس من در دوره مسئولیتم چیزی جز احساس خدمت و بدهکاری نبوده است.
وی با بیان اینکه پس از پایان یافتن دوران ریاست‌جمهوری‌‌ام وزن مسئولیتم سبک شده و کاهش می‌یابد، خاطر نشان کرد: تعهد انسان در زمان مسئولیت به 70 میلیون ایرانی است اما پس از پایان مسئولیت، تعهدها جلوه انسانی، وجدانی و عمومی می‌یابد.
ادامه دارد... انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار