امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31369
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۳
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال خبر داد مقامات مجری قانون در آمریکا برای جمع‌آوری اطلاعات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال خبر داد مقامات مجری قانون در آمریکا برای جمع‌آوری اطلاعات از مجرمان استفاده از از ابزارهای مورد استفاده هکرها را گسترش داده‌اند.

سازمان‌های فدرال آمریکا استفاده از این روشها را تا اندازه زیادی مخفی نگاه داشته‌اند اما اسناد به دست آمده از دادگاه‌ها و مصاحبه با افراد دخیل در این برنامه‌ها جزئیات تازه‌ای درباره این ابزارهای هک فراهم آورده است. گفته می‌شود برخی از این نرم‌افزارهای جاسوسی قادرند از طریق ایمیل یا لینک‌های اینترنتی به رایانه‌ها و تلفن‌ها وصل شوند ـ اینها فنونی هستند که معمولاً مجرمین از آنها استفاده می‌کنند.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، افراد آشنا به این برنامه‌های اف‌بی‌آی گفته‌اند که استفاده این سازمان از ابزارهای هک بیشتر شده است زیرا مأموران اف‌بی‌آی قصد دارند از مجرمانی که از فناوری‌های ارتباطی جدید استفاده می‌کنند عقب نمانند. مجریان قانون در میان خودشان از «حرکت چراغ خاموش» برای اشاره به این فناوری‌ها استفاده می‌کنند.

یک سخنگوی اف بی‌آی از توضیح در این باره خودداری کرده است.

سازمان اف‌بی‌آی برخی از این ابزارهای هک را از بخش خصوصی خریداری می‌کند و برخی دیگر از آنها را تولید می‌کند. یک مقام سابق آمریکا گفته است اف‌بی‌آی با استفاده از این فناوری‌ها می‌تواند از راه دور میکروفون‌های موجود در تلفن‌ها را با استفاده از نرم‌افزار گوگل اندروید فعال و مکالمات را ضبط می‌کند. این فناوری‌ها می‌توانند با لپ‌تاپ‌ها هم، بدون اطلاع صاحبان آنها همین کار را انجام دهد.

شرکت گوگل هم از اظهارنظر در این باره خودداری کرده است.

انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها