امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3138
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۲
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سپاه‌نیوز، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در همایش ۴ هزار نفری سرمربیان حلقه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سپاه‌نیوز، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در همایش ۴ هزار نفری سرمربیان حلقه‌های صالحین در تشریح مأموریت‌های خطیر و مهم بسیج در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: نوع فعالیت سپاه و بسیج باید متناسب با نوع تهدید علیه انقلاب اسلامی باشد؛ زیرا مأموریت اصلی این دو نهاد، پاسداری و نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است.

وی با تأکید بر لزوم توجه بیش از پیش به منویات رهبر معظم انقلاب ادامه داد: رهبر حکیم انقلاب همواره با رهنمودهای عالمانه و دقیق‌شان، راهنمای بسیار دقیقی برای رسیدن به اهداف متعالی هستند و بسیجیان با بهره‌گیری از این رهنمودها همواره در خلق حماسه‌های بی‌نظیر پیشتاز بوده‌اند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به رهنمودهای حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی در نخستین روز سال جاری تصریح کرد: رهبر حکیم انقلاب در فرمایشاتی بسیار مهم خطاب به ملت شریف ایران اسلامی در ارزیابی عملکرد جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف خواستار تلاش بیشتر و خلق حماسه‌های بی‌نظیر سیاسی و اقتصادی توسط مردم و مسئولین شدند.

وی افزود: نگاه جامع، کامل و راهبردی حضرت معظم‌له به مسائل مختلف موجب شده که ما دچار انحراف نشویم و همواره ایشان با تاکید بر لزوم توجه به امور اصلی کشور، مسئولین را از حاشیه‌روی، ورود به مسائل بیهوده و تبلیغات دشمنان انقلاب اسلامی در انحراف مسیر انقلاب اسلامی برحذر داشته‌اند.

سرلشکر جعفری در تشریح اهمیت انتخابات آتی ریاست جمهوری و لزوم خلق حماسه سیاسی در سال ۹۲ اظهار داشت: حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای فرمودند ما ملت ایران فقط خودمان نیستیم و چشمان زیادی در دنیا به عملکرد ملت ایران اسلامی دوخته شده و ما باید راه استقامت و ایستادگی و پایداری را در کسب اهداف متعالی انقلاب اسلامی ادامه دهیم.

وی ادامه داد: توجه به الگو بودن ملت ایران نزد سایر کشورها و ملل مظلوم و مستضعف جهان ما را بر آن می‌دارد تا با تلاش بیشتر در مسیر توسعه کشور گام برداریم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر لزوم واقع‌بینی و درک دقیق مسائل موجود و اهمیت این موضوع در خلق حماسه سیاسی گفت: درک دقیق مسائل و نگاه واقع‌‌بینانه به اتفاقات و عملکردها می‌تواند ما را در انتخاب مسیر صحیح و درست یاری نماید.

عضو شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مانع‌تراشی‌های دشمن و عملیات روانی استکبار جهانی علیه ملت ایران اسلامی خاطرنشان کرد: دشمن با مانع‌تراشی‌های فراوان، جنگ نرم علیه ملت و همچنین با پیگیری طرح مشغول‌سازی مسئولین کشور به امور فرعی و درجه دو و همچنین تبلیغات مسموم علیه فعالیت‌ها و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی به‌دنبال ایجاد انحراف در انقلاب اسلامی است که رهبر حکیم انقلاب در بیانات‌شان در ابتدای سال، هشدارهای لازم را در این خصوص به نخبگان و مسئولین کشوری دادند.

سردار سرلشکر جعفری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در ضرورت خلق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اظهار داشت: خلق حماسه سیاسی در سال ۹۲ به خلق حماسه اقتصادی منجر می‌شود؛ زیرا بخش عمده حماسه سیاسی بر روی انتخابات آتی ریاست جمهوری و دولت آینده متمرکز بوده و بدون تردید دولت نیز مسئول مستقیم حل مشکلات اقتصادی مردم و کشور است.

فرمانده کل سپاه در تشریح اهمیت انتخاب گزینه اصلح در انتخابات آتی اظهار داشت: رهبر حکیم انقلاب، برخی ویژگی‌های کاندیدای اصلح را برای مردم ایران ترسیم کردند و انتظار ایشان، انتخاب صحیح و درست رئیس‌جمهور آینده است تا دولت بعدی بتواند کشور را از شرایط و مشکلات خاصی که عمدتاً توسط دشمنان و نیز به علت برخی سوءمدیریت‌ها پیش آمده، خارج کند.

وی افزود: بسیجیان از اعتماد و اطمینان بالایی نزد افکار عمومی و مردم برخوردارند و سپاه و بسیج با بصیرت‌افزایی و حضور پرشور و آگاهانه خود در پای صندوق‌های رأی در محقق ساختن انتظارات رهبر حکیم انقلاب گام بر خواهند داشت.

سردار سرلشکر جعفری در ادامه با بیان برخی معیارهای مهم رئیس دولت آینده از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: کارآمدی و توان اجرایی برای حل مسائل و مشکلات کشور به ویژه مشکلات اقتصادی یکی از معیارهای مورد نظر مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: تجربیات ما می‌گوید ملت ایران ظرفیت و توانمندی بالایی در حل مشکلات و پیشرفت و حرکت به سوی آبادانی و توسعه دارند و لذا دولت آینده با بهره‌گیری و مدیریت راهبردی این منابع سرشار و عظیم، می‌تواند کشور را از شرایط و مشکلات خاص به وجودآمده رها سازد.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر شعور سیاسی بالای ملت ایران اسلامی در انتخاب دقیق و هوشمندانه، اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در طول سالیان متمادی انقلاب اسلامی نشان داده‌اند رعایت اخلاق و اصول انسانی و اسلامی برای‌شان بسیار مهم است.

وی ادامه داد: با تأکید بر همین نکات اخلاقی و اصول ارزشی انقلاب اسلامی‌، تمامی انتخابات‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌تواند در پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی مؤثر واقع شود.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه انتخابات در ایران اسلامی آزادترین انتخابات دنیاست، خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور در اکثر کشورها توسط رأی پارلمانی یا به صورت حزبی انتخاب می‌شود و ایران از معدود کشورهایی است که رئیس جمهورش مستقیماً توسط خود مردم و بدون چارچوب احزاب و جریانات سیاسی انتخاب می‌شود که این موضوع بیانگر سطح آزادی مردم در جمهوری اسلامی ایران است.

وی با انتقاد از تعدد بیش از اندازه کاندیداها در انتخابات‌های ریاست جمهوری افزود: البته محدود کردن کاندیدا به یکی ـ دو نامزد نیز، کار درستی نیست.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر لزوم رعایت اخلاق‌مداری، قانون‌مداری و توجه به قانون در برگزاری انتخابات توسط بسیجیان تصریح کرد: حضور بسیجیان در برگزاری انتخابات آتی و خلق حماسه سیاسی در سال جاری بسیار تأثیرگذار است و در این میان سرمربیان حلقه‌های صالحین نقش ویژه‌ای در بصیرت‌افزایی میان بسیجیان دارند.

وی ادامه داد: توجه به معیارها و بیانات مقام معظم رهبری برای انتخاب اصلح بسیار دارای اهمیت است؛ باید در حلقه‌های صالحین بحث‌ها و هم‌اندیشی‌ها صورت گیرد و با کنار گذاشتن سلایق شخصی تا حد ممکن به‌ نقطه‌نظر واحدی در مورد بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مدظله العالی برسیم.

سرلشکر جعفری با تأکید بر لزوم درک دقیق جایگاه انقلاب اسلامی و موقعیت آن در تمامی عرصه‌ها اظهار داشت: سپاه و بسیج باید نسبت به مأموریت‌های جدید در تمامی مقاطع انقلاب اسلامی آگاه باشند و متناسب با هر تهدیدی که علیه انقلاب اسلامی پیش می‌آید، خود را برای دفاع از انقلاب اسلامی هماهنگ و به روز نمایند.

وی در پایان با تأکید بر لزوم اقدامات انقلابی در عرصه‌های مختلف به خصوص در مجموعه بسیج و سپاه، خاطرنشان کرد: استفاده از روش‌های منسوخ قدیمی در هیچ سازمان پویا و رو به رشدی مؤثر نخواهد بود و سپاه و بسیج باید با کنار گذاشتن سنت‌گرایی با اجرای طرح‌هایی همچون طرح حلقه‌های صالحین و تربیت جوانان بسیجی مؤمن و انقلابی برای سال‌های آینده انقلاب اسلامی در پیشبرد اهداف انقلاب، پویا و پیشتاز باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار