امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3141
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۰
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه رأی اعتماد به اسدالله عباسی وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه رأی اعتماد به اسدالله عباسی وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی یکشنبه 15 اردیبهشت‌ماه در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

روز گذشته نامه محمود احمدی‌نژاد رئیس‌ جمهور مبنی بر معرفی عباسی به عنوان وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی در صحن علنی پارلمان اعلام وصول شد.

طبق ماده 205 آیین‌نامه داخلی مجلس، یک هفته پس از معرفى وزیر، براى بحث و بررسى خط مشى و اصول کلى برنامه وزیر معرفی شده و أخذ رأى اعتماد، جلسه مجلس تشکیل مى‏گردد.

در مورد هر وزیر دو نفر از نمایندگان مخالف و دو نفر از نمایندگان موافق با حفظ ترتیب یک­نفر مخالف و موافق هر کدام براى مدت پانزده دقیقه فرصت خواهند داشت.

پس از آن وزیر و در صورت صلاحدید رئیس‌جمهور به مدت سى دقیقه براى دفاع از برنامه و صلاحیت وزیر مطروحه وقت خواهند داشت.

پس از آن رأى‏گیرى به عمل مى‏آید و شمارش و اعلام نتیجه آراء پس از رأى‏گیرى صورت خواهد گرفت.

به گزارش فارس، متن نامه رئیس‌جمهور به شرح ذیل است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر لاریجانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با استناد به اصول 87 و 132 قانون اساسی، اسدالله عباسی را به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت اخذ رأی اعتماد به مجلس محترم معرفی می‌کنم.

سوابق و برنامه‌های کاری ایشان به پیوست ارائه می‌گردد.
محمود احمدی‌نژاد
رئیس جمهوری اسلامی ایران

بر پایه این گزارش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته آینده برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه می‌روند و به همین دلیل پارلمان هفته آینده جلسه علنی نخواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها