امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31435
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 75
محمد حسن‌زاده در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به اصول و مبانی که وجود دارد تفکیک موضوع جوانان از ورزش به صلاح جوانان نیست و با توجه به ...

محمد حسن‌زاده در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به اصول و مبانی که وجود دارد تفکیک موضوع جوانان از ورزش به صلاح جوانان نیست و با توجه به اینکه ساختار وزارت ورزش و جوانان شکل گرفته است و وظایف محوله در حوزه جوانان بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها در حال انجام است تفکیک این دو موضوع از هم باعث هدر رفتن نیرو و سرمایه می‌شود.

وی ادامه داد: ورزش برای جوانان ظرفیت بسیار خوبی است و جوانان هم برای ایجاد بستر مطمئن برای فعالیت‌های اجتماعی به ورزش نیاز دارند بنابراین این دو موضوع می‌توانند هم شأن یکدیگر باشند و ظرفیت ورزش فرصتی برای جوانان است.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: هم اکنون نزدیک به 50 کشور این ساختار را دارند در عین حال ما در سطح ستاد وظیفه برنامه ریزی ، سیاست‌گذاری و هدایت و نظارت را داریم بنابراین جداسازی منفعتی را برای وزارت ورزش و جوانان ندارد اما اینکه در  20 سالی که موضوع ورزش و جوانان از یکدیگر جدا بودند اتفاق خاصی صورت نگرفت.

حسن زاده تصریح کرد: در دو سال اخیر که شرایط ایده‌آلی هم وجود نداشت اما ظرفیت‌های خوبی برای جوانان ایجاد شد هم از نظر نیروی انسانی و منابع اعتباری ظرفیت‌های جدیدی ایجاد شده است هرچند ماهیت کار در گذشته و در سازمان ملی جوانان بیشتر ماهیت مطالعاتی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ما در ساختارهای تخصصی دو موضوع تخصصی ورزش و جوانان را به خوبی مدیریت کردیم ولی تفکری وجود دارد مبنی بر اینکه چون ورزش جنبه‌های عملیاتی بیشتری دارد موضوع جوانان را به حاشیه برده است که این موضوع درست نیست.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در یکسال اخیر افق‌هایی در زمینه جوانان ایجاد شده است که به مراتب بیشتر از فرصت‌هایی بوده است که در زمان استقلال سازمان ملی جوانان ایجاد شده است.

حسن زاده ادامه داد: در گذشته در هر استان به طور میانگین دو یا سه نفر در زمینه جوانان فعالیت داشتند اما هم اکنون به طور میانگین 15 نفر در سطح ستاد در استان‌ها به امور جوانان می‌پردازند بنابراین در این زمان با انجام ادغام مخالف هستیم چراکه تنها به هدر رفتن نیرو و سرمایه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار