امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31442
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 66
مهدی شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس بر از بین رفتن بن‌بست بیمه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور ابراز امیدواری کرد و گفت: در چهار سال اخیر ...

مهدی شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس بر از بین رفتن بن‌بست بیمه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور ابراز امیدواری کرد و گفت: در چهار سال اخیر سعی شد که تمامی زمینه‌های لازم فراهم شود تا همه متقاضیان از جامعه فرهنگ، هنر، رسانه مشمول بیمه شوند.

مدیرعامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان ادامه داد: صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان بدون هیچ محدودیتی همه هنرمندان اهل قلم و خبرنگاران کشور را که واجد شرایط بودند مشمول بیمه تأمین اجتماعی قرار داد.

وی ابراز داشت: نکته مهم این است که بسیاری از فرهنگیان و هنرمندان و همچنین روزنامه‌نگاران کشور سن بالایی دارند و همین مسئله موجب شده تا مشمول بیمه درمانی نشوند چرا که تأمین اجتماعی مردان با سن بیش از 50 سال و زنان با سن بیش از 45 سال را مشمول خدمات بیمه‌ای نمی‌داند.

شجاعی اظهار داشت: این افراد به منظور تحت پوشش بیمه قرار گرفتن به مراکز بیمه مراجعه می‌کنند اما مشمول دریافت این خدمات نمی‌شوند.

وی یادآور شد: راه چاره این است که دولت به تأمین اجتماعی دستور دهد تا شرایط سنی هنرمندان و روزنامه‌نگاران را تغییر دهد تا بتوانند این قشر از اعضای جامعه نیز تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

شجاعی خاطر نشان کرد: به منظور رفع این بن‌بست نامه‌ای به امضاء وزیر ارشاد خطاب به رئیس‌جمهور تهیه شد و در نهایت پیش‌نویس مصوبه تهیه شده است که امیدوار هستیم در آخرین جلسه دولت دهم این امر مطرح و در نهایت ابلاغ شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها