امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31451
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 87
حجت‌الاسلام محمد جداری‌عالی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اهمیت بحث اخلاق مصرف در جامعه ...

حجت‌الاسلام محمد جداری‌عالی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اهمیت بحث اخلاق مصرف در جامعه گفت: کتاب «مدل اسلامی اخلاق مصرف» بنا به نقصانی که در حوزه فرهنگ و اخلاق مصرف در جامعه وجود دارد و براساس دغدغه‌های رهبری نگاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه این اثر بیشتر یک مدل استاندارد عملیاتی و راهبردی از مصرف است، افزود: معیارهای اخلاق مصرف، اصول اخلاقی رفتار مصرف و در نهایت ارایه مدل مشخص در این اثر مدنظر قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام جداری‌عالی با تأکید بر اینکه بسیاری از بحث‌های الگوی مصرف امروزه بیشتر شبیه کارهای کوچه بازاری است که اثر ماندگار و مبنایی نگذاشته است، اظهار داشت: بنابراین دغدغه من از نگارش این اثر این بود که کار مبنایی علمی انجام شود و اصولی که در آن مدنظر قرار گرفته اخلاق عملیاتی را شامل می‌شود.

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی مهمترین منابع مورد توجه در ارایه این الگوی اخلاقی را قرآن و روایات دانست و گفت: علاوه بر این بیش از 300 تا 400 منبع در نگارش این اثر مورد توجه قرار گرفته است.

وی یادآور شد: بخش‌هایی از این کتاب برای دانشجویان و حتی عموم مردم در زمینه مصرف مورد توجه قرار خواهد گرفت و بخش مدل مصرف نیز برای اساتید و مسوولان کاربردی است.

حجت‌الاسلام جداری‌عالی در پایان با تأکید بر اینکه کتاب جدیدی در زمینه «اخلاق تولید» اکنون در دست نگارش دارد، توضیح داد: بحث تولید امروزه نیاز جامعه است که باید به صورت یک اصل مبنایی مدنظر قرار گیرد و برای آن یک مدل اسلامی اخلاقی تعریف شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها