امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31479
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 96
کمال‌الدین پیر‌مؤذن در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: طی سرشماری که صورت گرفته است اطلاعات موثقی به دست آمده مبنی بر اینکه در منطقه حفاظت ...

کمال‌الدین پیر‌مؤذن در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: طی سرشماری که صورت گرفته است اطلاعات موثقی به دست آمده مبنی بر اینکه در منطقه حفاظت شده کرخه در استان خوزستان از 70 رأس گوزن زرد فقط دو رأس گوزن باقی مانده است.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زیستگاه گوزن زرد در سه منطقه از کشور قرار دارد، افزود: بیشترین آمار موجود از این گونه جانوری در منطقه حفاظت شده کرخه وجود داشته که برابر 70 رأس بوده است اما به دلیل هجوم مگس‌های مهاجم تعداد قابل توجهی از این گوزن‌ها تلف شدند.

به گفته‌وی، بر اساس سرشماری‌  انجام شده از این تعداد فقط دو رأس باقی مانده است.

پیر‌مؤذن متذکر شد: هم‌اکنون در کشورهای پیشرفته برای نابودی گونه‌های جانوری نادر به عنوان جزیی از سرمایه ملی، یک کابینه تشکیل داده می‌شود و مسائل را بررسی می‌کنند.

وی یادآور شد: سازمان محیط زیست در راستای حفاظت و صیانت از گونه‌های نادر جانوری کم‌کاری کرده است.

پیرمؤذن افزود: اکنون منتظر هستیم که  حجت‌الاسلام والمسلمین سادات ابراهیمی، نماینده مردم شوشتر و گتوند، گزارش نهایی را در این رابطه ارائه دهد؛ در صورت مشخص شدن نتیجه گزارش تصمیم گرفته می‌شود که این موضوع در نهایت به دادگاه ارجاع داده شود.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، علت عمده تلف شدن گوزن‌های زرد ایرانی را عدم تأمین زیستگاهی مناسب برای اینگونه جانوری عنوان کرد.

انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها