امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۰۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31490
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق الاوسط»، منابع امنیتی تأکید کردند که در پی درگیری نیروهای امنیتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق الاوسط»، منابع امنیتی تأکید کردند که در پی درگیری نیروهای امنیتی مصر با حامیان مرسی شب گذشته در شهرک رسانه‌ای مصر دو سرباز زخمی شدند.

وزارت کشور مصر اعلام کرد که در پی این درگیری‌ها 34 فرد مسلح وابسته به اخوان المسلمین را بازداشت کرده است.

پیشتر نیروهای پلیس برای متفرق کردن حامیان مرسی که در مقابل شهرک رسانه‌‌ای مصر تجمع کرده بودند از گاز اشک آور استفاده کرده بود و وزارت کشور اعلام کرد که موفق شده با تلاش حامیان مرسی برای وارد شدن به شهرک رسانه‌ای مقابله کند.

در سایه تدابیر شدید امنیتی نیروهای پلیس، هزاران نفر از حامیان مرسی و گروه اخوان المسلمین شب گذشته به سوی شهرک تولیدات رسانه‌ای مصر حرکت کرده بودند و شعارهایی علیه وزیر دفاع سر می‌دادند.

روز گذشته همچنین تظاهرات هماهنگی تحت عنوان «تظاهرات میلیونی نه به کودتا» در قاهره، اسکندریه و دیگر استان‌های مصر در اعتراض به برکناری مرسی برگزار شده بود.

در پی درگیری در «امبابیه» نیز در تلاش پلیس برای پایان دادن به درگیری‌ها یک شهروند مصری کشته شد که این مسئله منجر به تجمع مردم در برابر مرکز پلیس منطقه شد و مقامات امنیتی این منطقه اعلام کردند که با بازداشت این پلیس مردم به اعتراض خود پایان دادند.

از زمان برکناری مرسی تا کنون شهرهای مختلف مصر شاهد اعتراض‌های حامیان اخوان المسلمین است و فراخوان وزارت کشور برای پایان دادن به اعتراض‌ها با مخالفت حامیان مرسی روبرو شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار