امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31492
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، مراسم گرامیداشت روز جهانی قدس در سالن اجتماعات سفارت جمهوری اسلامی ایران ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، مراسم گرامیداشت روز جهانی قدس در سالن اجتماعات سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق‌‏آباد و با حضور سفیر ایران در ترکمنستان، رایزن فرهنگی، حجت الاسلام و المسلمین «حمیدزاده»، خانواده‏‌های کارکنان نهادهای ایرانی مقیم عشق‏‌آباد، جمع زیادی از اقشار مختلف مردم مسلمان ترکمنستان و برخی شخصیت‏‌های فرهنگی، اجتماعی و دانشگاهی ترکمنستان برگزار شد.
این مراسم پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم با سخنرانی رایزن فرهنگی سفارت ایران در عشق‏‌آباد آغاز شد.

«رسول اسماعیل‌زاده» در سخنان کوتاه خود با اشاره به فضائل ماه مبارک رمضان و قدردانی از حضار بابت شرکت در این مراسم، تاریخچه مختصری از پیدایش روز قدس به اتبکار حضرت امام خمینی(ره) را برای حضار تشریح کرد.
سپس سفیر ایران در عشق‏‌آباد در سخنان خود با تشریح ابعاد مختلف دینی، اجتماعی و جهانی روز قدس گفت: امام خمینی(ره) مانند هر مسلمان دیگری معتقد بود براساس آموزه‏‌های قرآن که بالاخره حق بر باطل پیروز خواهد شد، فریاد زد که بیش از یک میلیارد مسلمان جهان در کنار هم در مقابل ظلمی که بر ملت فلسطین می‏‌شود، فریاد بزنند تا این ظلم ریشه‌کن شود.

«سید محمد موسی هاشمی گلپایگانی» سفیر ایران در عشق‌آباد همچنین تصریح کرد: مردم ظلم و ستم دیده فلسطین بالاخره پیروز خواهند شد که امروز ما نشانه‏‌ای از این پیروزی را در عرصه جهانی مشاهده می‏‌کنیم.
سفیر ایران در پایان سخنان کوتاه خود چند بیت از اشعار در ارتباط با حق و باطل، ظلم و مظلومیت را نیز برای حضار قرائت کرد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین حمیدزاده مبلغ اعزامی برای اجرای برنامه‌های ماه مبارک رمضان در مساجد اهل شیعه عشق‏‌آباد، نیز با تشریح خلاصه‏‌ای از فلسفه و ماهیت گرامی‌داشت روز جهانی قدس گفت: حمایت از مظلوم از متن قرآن کریم ریشه دارد که امام خمینی (ره) به‌منظور تحقق این امر ابتکار گرامی‌داشت روز جهانی قدس در امر حمایت از مردم مظلوم فلسطین را ارائه دادند.

وی با اشاره به ضرورت یکپارچگی مسلمانان و رسیدگی به امور دیگران و اوضاع مسلمانان سرزمین اشغالی فلسطین تصریح کرد: این حرکت امام خمینی(ره) جز استفاده از منطق قرآن در برهه‌ای از زمان نبود، چون که رژیم غاصب صهیونیستی خانه و کاشانه مردم فلسطین را غصب و وادار کرده‏‌اند که مردم مسلمان فلسطین در چهار گوشه جهان آواره شوند.
این عالم دینی با اشاره به تاریخ از دوران باستانی داوود و سلیمان و تاریخ سرزمین فلسطین، گفت: در برخی جریانات یک رژیم فرصت طلب صهیونیست ایجاد شد که تمام ارزش‌های انسانی را لگدمال و سرزمین فلسطین را اشغال کرد. 

وی افزود: قرآن کریم و دین مبین اسلام، دینی است که نه‌تنها برای آخرت ما بلکه دستورات و احکام آن برای این دنیای ما نیز مورد استفاده است و آنچه که در دین اسلام به ما دستور داده شده برای بهتر زندگی کردن و برای رسیدن به رفاه و آرامش و سعادت دنیا و آخرت ما است و طبق وعده قطعی خدا بالاخره حق بر باطل پیروز خواهد شد.

ارائه مقاله به زبان روسی توسط یکی از معلمان زبان فارسی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در عشق‏‌آباد در ارتباط با تاریخ پیدایش این روز جهانی و نیز وصف آرمان‏‌های مردم مظلوم فلسطین و نیز صرف افطار و نمایشی با موضوع روز قدس از دیگر برنامه‏‌های مراسم گرامیداشت روز جهانی قدس در سالن اجتماعات سفارت ایران در عشق‏‌آباد بود که که به همت سفارت و رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق‏‌آباد پایتخت کشور ترکمنستان، ترتیب داده شده‏ است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها