امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31505
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیات 47 سوره فصلت تا آخر، تمام سوره‌های شوری، زخرف، دخان، جاثیه و پنج ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیات 47 سوره فصلت تا آخر، تمام سوره‌های شوری، زخرف، دخان، جاثیه و پنج آیه ابتدایی سوره احقاف در بیست و پنجمین جزء از قرآن کریم قرار دارند.

فضیلت تلاوت سوره فصلت 

در حدیثى از پیغمبر گرامى اسلام مى‏خوانیم: هر کس که حم سجده را بخواند خداوند به تعداد هر حرفى از آن ده حسنه به او عطا مى‏کند.

در حدیث دیگرى از امام صادق (ع‏) آمده است: کسى که سوره حم سجده را تلاوت کند این سوره در قیامت نورى در برابر او مى‏شود تا آنجا که چشمش کار مى‏کند و مایه سرور و خوشحالى او خواهد بود و در این دنیا نیز مقامى شایسته پیدا مى‏کند که مایه غبطه دیگران مى‏شود.

در روایت دیگرى از بیهقى نقل شده که خلیل بن مره مى‏گوید: پیامبر (ص‏) هیچ شب به خواب نمى‏رفت مگر اینکه سوره تبارک و حم سجده را مى‏خواند.

فضیلت تلاوت سوره شوری

در حدیثى از پیامبر اکرم(ص‏) چنین آمده است: کسى که سوره شورى را تلاوت کند از کسانى است که فرشتگان بر او رحمت مى‏فرستند و براى او استغفار و طلب آمرزش مى‏کنند.

و در حدیث دیگرى از امام صادق (ع‏) مى‏خوانیم: کسى که سوره شورى را بخواند روز قیامت با صورت سفید و درخشنده همچون آفتاب محشور مى‏شود تا به پیشگاه خدا مى‏آید و خداوند متعال مى‏فرماید: بنده من! قرائت سوره «حم عسق» را تداوم دادى در حالى که پاداش آن را نمى‏دانستى اما اگر مى‏دانستى چه پاداشى دارد هیچگاه از قرائت آن خسته نمى‏شدى ولى من امروز پاداش تو را به تو خواهم داد سپس دستور مى‏دهد او را وارد بهشت و غرق در نعمت‌هاى ویژه بهشتى کنند.
 
ترتیل جزء 25 با صدای مشاری العفاسی

 
فضیلت قرائت سوره زخرف

در احادیث اسلامى در کتب مختلف تفسیر و حدیث فضیلت بسیارى براى تلاوت این سوره ذکر شده از جمله: در حدیثى از حضرت رسول(ص) مى‏خوانیم: کسى که سوره زخرف را تلاوت کند از کسانى است که روز قیامت به این خطاب مخاطب مى‏شود:

اى بندگان من! امروز نه ترسى بر شما است و نه غمى، بدون حساب وارد بهشت شوید.

البته خطاب «یا عباد لا خوف علیکم الیوم و لا انتم تحزنون» همان چیزى است که در آیه 68 این سوره آمده و جمله «ادخلوا الجنة» از آیه 70 گرفته شده و جمله «بغیر حساب» از لوازم کلام و آیات دیگر قرآن است.

در هر صورت این بشارت بزرگ و فضیلت بى حساب تنها با تلاوت خالى از اندیشه و ایمان و عمل حاصل نمى‏شود چرا که تلاوت مقدمه‏اى است براى اندیشه و ایمان و عمل ثمره‏اى از آن است.

فضیلت تلاوت سوره دخان

در حدیثى از پیامبر اکرم(ص) آمده است: کسى که سوره دخان را شب و روز جمعه بخواند خداوند خانه‏اى در بهشت براى او بنا مى‏کند.

و هم از آن حضرت روایت شده: کسى که سوره دخان را در شبى بخواند صبح مى‏کند در حالى که هفتاد هزار فرشته براى او استغفار مى‏کنند.

در حدیث دیگرى از ابو حمزه ثمالى از امام باقر (ع‏) چنین نقل شده: کسى که سوره دخان را در نمازهاى فریضه و نافله بخواند خداوند او را در زمره کسانى که روز قیامت در امنیت به سر مى‏برند مبعوث مى‏کند و او را در سایه عرشش قرار مى‏دهد و حساب را بر او آسان مى‏گیرد و نامه اعمالش را به دست راستش مى‏دهد.

فضیلت قرائت سوره جاثیه

در حدیثى از پیامبر (ص‏) مى‏خوانیم: کسى که سوره جاثیه را بخواند و البته در آن اندیشه کند و در زندگى خود به کار بندد خداوند عیوب او را روز قیامت مى‏پوشاند و ترس و وحشت او را به آرامش مبدل مى‏سازد.

در حدیث دیگرى از امام صادق (ع‏) مى‏خوانیم: هر کس سوره جاثیه را با فکر و اندیشه‏اى که مقدمه عمل باشد تلاوت کند ثوابش این است که هرگز آتش دوزخ را نبیند و صداى ناله جهنم را نمى‏شنود و همنشین محمد(ص‏) خواهد بود.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها