امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31536
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان نظام پرستاری،محمد میرزابیگی در پی احضار 60 پرستار تبریزی به هیئت رسیدگی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان نظام پرستاری،محمد میرزابیگی در پی احضار 60 پرستار تبریزی به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری به خاطر نوشتن نامه به رئیس دانشگاه مبنی بر تعویق افتادن یکساله پرداخت حقوقشان گفت: سؤالی که بنده از رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز دارم این است که بر چه اساسی و با استناد به کدام قانون، مسئولان یک بیمارستان به خود اجازه می دهند که چنین برخوردی را با نیروهای صبور و نجیب پرستار داشته باشند.

وی ادامه داد: آیا چنین برخوردی در برابر نیروی پرستاری که نجیبانه در برابر تضییع حق و حقوقشان و تأخیر یکساله در پرداخت اضافه کار و کارانه شان صبر کرده‌اند و دم بر نیاورده اند، رواست؟ این در حالی است که در هر دستگاه دیگری اگر پرداخت اضافه کار یک کارمند فقط 2 ماه به تعویق بیفتد شاید سر و صدای علنی به راه نیندازد ولی قطعاً برای احقاق حق خود تکاپوی اداری را انجام می دهد.

میرزابیگی اضافه کرد: پرستار ما در تبریز یکسال تمام در برابر تأخیر در دریافت حق خود صبر کرده و دم نزده و مشغول کار خود بوده و فقط در ماههای اخیر بعد از مشاهده برخی روال های ناعادلانه، ضمن پایبندی کامل خود به خدمات رسانی به بیماران، طی نامه ای بسیار محترمانه به رئیس دانشگاه خواستار رسیدگی به معوقات یکساله خود شده است. با این وجود چطور مسئولان آن بیمارستان به خود این اجازه را داده‌اند که 60 نفر از پرستاران را به یکباره به هیئت تخلفات اداری دانشگاه معرفی کنند.

وی علت بروز این حوادث را از دو حالت خارج ندانست و گفت: یا اینکه این مسئله حاصل بی تدبیری مسئولان بیمارستان بوده که در واقع بعد از رسیدن این نامه به رئیس دانشگاه تبریز باید مورد بازخواست قرار می‌گرفتند -نه اینکه به خود اجازه دهند 60 نفر پرستار را یکباره به هیئت تخلفات اداری معرفی کنند.- چرا که اگر این 60 پرستار به همین دلیل در خدمات رسانی دلسرد شوند کل سیستم آن بیمارستان متضرر می‌شود.

رئیس سازمان نظام پرستاری ادامه داد: قطعاً در نهایت اگر این مسئله انگیزه کاری این پرستاران را در خدمت رسانی کاهش دهد آنکه ضرر می‌کند، بیماران هستند لذا ما با خواهش از این پرستاران در خواست کردیم که مطلقاً خدمت رسانی خود را تحت شعاع این موضوع قرار ندهند و خودشان را بیش از این درگیر این مسئله نکنند و آنها را دعوت به آرامش کردیم اما در عین حال قول دادیم که سازمان نظام پرستاری به جد پیگیر این مسئله باشد.

وی اضافه کرد: حالت دوم نیز این است که با توجه به اینکه کشور در حال انتقال قدرت و تغییر دولت است برخی به جای ایجاد فضای آرامش، به صورت غرض ورزانه سعی در بر هم زدن فضای لذت بخشی دارند که بعد از انتخابات در جامعه شکل گرفته است. زیرا این موضوع می‌توانست موجب تحریک سایر پرستاران در شهر تبریز شود و فضای بدی را حاکم کند.

میرزابیگی خاطر نشان کرد: در بروز این حادثه، هر کدام از دو حالت مذکور را که متصور شویم، لازم است تا مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز سریعاً با این قضیه برخورد کنند و توضیحات لازم را از مسئولان بیمارستان بخواهند تا دیگر شاهد تکرار چنین مسائلی در کشور نباشیم.

وی افزود: در غیر این صورت ما خود علیه مسببان این حادثه اقدام خواهیم کرد و مطلقاً پرستارانمان را بر حذر می‌دانیم از اینکه بخواهند شأن خود را در حد 3 تا 4 نفری که مسبب این مسئله بوده‌اند، پایین بیاورند و خدای ناکرده ذره‌ای از میزان خدمت رسانی خود به بیماران کم کنند.

رئیس سازمان نظام پرستاری اتفاق اخیر را پدیده‌ای کاملاً جدید برشمرد و گفـت: تا به حال در حوزه پرستاری در کشور ما شاهد چنین اقدام ناپسندی نبوده‌ایم. اگر چنین مسائلی اتفاق بیفتد بسیاری از قبح ها شکسته می‌شود، این است که ما مجدانه خواستار توضیح دانشگاه علوم پزشکی تبریز و هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز نسبت به این قضیه هستیم و باید در این زمینه پاسخگو باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها