امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31547
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 94
«جولیوس سالک» معروف به «جی.سالک» از رهبران برجسته مسیحی و وزیر اسبق پاکستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«جولیوس سالک» معروف به «جی.سالک» از رهبران برجسته مسیحی و وزیر اسبق پاکستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، با اعلام همبستگی کامل با مردم مظلوم فلسطین، بر وحدت میان پیروان ادیان مختلف جهان برای آزادی قدس شریف تأکید کرد.

وی با اشاره به مشروع و معقول بودن خواسته تشکیل دولت فلسطین، رفتار سازمان‌های جهانی را در قبال حل و فصل این مسئله غیر عادلانه دانست و اظهار داشت: برخی قدرت‌های بزرگ مانع اجرای قطعنامه‌های قانونی سازمان ملل در قبال مسئله  فلسطین می باشند.

وی آزادی قدس و بازگشت مهاجرین مظلوم فلسطینی را به خانه و کاشانه خود در چارچوب حقوق بین‌الملل دانست و مانع تراشی در این راستا را اقدامی کاملاٌ غیر قانونی تلقی کرد.

بنیانگذار و رئیس «ائتلاف جهانی اقلیت‌ها» با تأکید بر اهمیت مذهبی قدس شریف برای پیروان ادیان مختلف جهان، سلطه صهیونیست‌ها را بر مقامات فلسطین نامشروع و غیرقانونی دانست و گفت: آزادی قدس خواسته پیروان تمامی ادیان جهان و خواسته‌ای کاملا دموکراتیک است، بنابراین سازمان‌های بین‌المللی و قدرت‌های جهانی باید برای آزادسازی سرزمین‌های اشغالی فلسطین از دست صهیونیست‌ها اقدامات جدی به عمل آورد.

عضو اسبق کابینه مرکزی دولت پاکستان همچنین بر لزوم تشکیل ائتلاف جهانی پیروان ادیان مختلف برای حمایت از آزادی قدس تأکید کرد و با ستودن نقش مبارزان مسیحی مانند «لیلی خالد» و «جورج حبش» علیه صهیونیست‌ها، بیت المقدس را میراث مشترک همه ادیان توحیدی دانست و بر لزوم خارج ساختن آن از چنگ صهیونیست‌ها تأکید کرد.

وی همچنین اظهار داشت: مردم مظلوم فلسطین نیز مانند مردم سایر کشورها حق دارند تا زندگی شایسته همراہ با رفاہ و امنیت در وطن خود داشته باشند.

جی.سالک از شخصیت‌های فعال پاکستانی است که  برای احقاق حقوق از دست رفته اقلیت‌های مختلف جهان تلاش می کند و هموارہ در برابر اقدامات ضد بشری و نامعقول، موضع گیری‌های جالب توجهی دارد.

وی تاکنون در حمایت از اقلیت‌های مختلف در جهان و مردم مظلوم فلسطین، لبنان، کشمیر، بوسنی، فیلپین، میانمار و اوگاندا فعالیت‌های گوناگونی داشته است.

سفر وی به بوسنی در اوج درگیری‌های خونین صورت گرفت و او برای همبستگی با مسلمانان مظلوم بوسنی تمامی افراد خانوادہ خود را  همراہ برد و اعلام کرد که  اگر وی به همراہ پدر مادر و فرزندان خود کشته شود، ممکن است خونشان به بیداری جهانیان علیه ستمگران کمک کند.

وی همچنین از طریق اعتصاب طولانی غذا در قبال مداخلات خارجی در لبنان اعتراض کرد و به نشانه اعتراض در قبال اوضاع مرگبار در فلسطین و لبنان، کنفرانسی مطبوعاتی در یک قبرستان برگزار کرد.

جی.سالک هفته پیش در کنفرانس فلسطین در اسلام آباد نیز حضور داشت و با محکوم کردن سیاست‌های تجاوزکارانه و مداخله جویانه قدرت‌های بزرگ اعلام کرد که مسؤلان کلیسا و هم کیشان مسیحی خود را به حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آزادی قدس شریف بسیج خواهد کرد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها