امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31548
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 81
 سردار بهروز اثباتی، دبیر چهارمین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» در پاسخ به پرسشی ...

 سردار بهروز اثباتی، دبیر چهارمین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه از کدام کشورها برای حضور در این کنگره دعوت به عمل آمده است، بیان داشت: حدود 110 رزومه از 50 کشور مختلف به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است که اکنون در حال بررسی آثار و رزومه‌ها هستیم.

وی اضافه کرد: سیاست ما این است که در نهایت از 20 کشور برای حضور در چهارمین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی دعوت به عمل آوریم چراکه برای حضور شاعران خارجی به کشور نیازمند سیستم اسکان، پذیرایی و پروازهای خارجی با هزینه‌های سنگین هستیم اکنون برای حضور همه کشورهای متقاضی محدودیت وجود دارد.

سردار اثباتی در پاسخ به این پرسش که آیا کشورهای دعوت شده الزاماً عربی هستند، بیان کرد: خیر؛ از کشورهای شرق ایران یعنی افغانستان، پاکستان، هند و مالزی تا قفقاز، قرقیزستان و ترکیه و منطقه بالکان درخواست حضور داریم که کشورهای عربی نیز از جمله آنها به شمار می‌روند.

وی افزود: چندین شاعر داریم که در کشورهای اروپایی نظیر لندن، آمریکا و پاریس مهاجر هستند که در حال سیاست‌گذاری هستیم که انشاءالله بتوانیم از آنها هم دعوت به عمل آوریم.

دبیر چهارمین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه آیا شاعری از کشور مصر هم در این کنگره حضور می‌یابد، گفت: یکی از شاعران مرکزی ما، شاعر مصری است که عضو شورای شعر برون‌ مرزی ما نیز به شمار می‌رود اما نمی‌توانم نام او را اکنون بازگو کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا آیات‌القرمزی هم در این کنگره حضور می‌یابد، عنوان کرد: از این شاعر به دلیل حساسیت‌های موجود، دعوت به عمل نیامده است.

سردار اثباتی دباره اعضای شورای برون‌ مرزی شعر چهارمین کنگره شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی، ادامه داد: سه شاعر از سه کشور نظیر مصر، یمن و لبنان از اعضای این شورا محسوب می‌شوند که فعلاً نمی‌توانم اسامی آنها را فاش کنم.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها