امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31552
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، مؤسسه انتشاراتی روایت فتح از سال‌های گذشته تاکنون به چاپ کتاب خاطرات سرداران و رزمندگان هشت ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، مؤسسه انتشاراتی روایت فتح از سال‌های گذشته تاکنون به چاپ کتاب خاطرات سرداران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس همچون شهید بابایی، شهید حمید باکری، شهید یاسینی و شهید کاظمی اهتمام بسیار داشته و آنها را در قالب سری کتاب‌های «نیمه پنهان ماه» به چاپ رسانده است که در این راستا به زودی کتابی را با عنوان شهید «علی تجلایی» به روایت همسر شهید به چاپ خواهد رساند.

راضیه کریمی، نویسنده کتاب «شهید علی تجلایی به روایت همسر شهید»، درباره این اثر، می‌گوید: این اثر در مجموعه کتاب‌های «نیمه پنهان ماه» می‌گنجد که در آن زندگی شهید به روایت همسرش «نسیبه عبدالعلی‌زاده» بازگو می‌شود.

وی با بیان اینکه ماجرای کتاب با نحوه آشنایی در بیمارستان آغاز می‌شود، اضافه می‌کند: شهید تجلایی یکی از شخصیت‌های معروف شهر تبریز بود و آن چنان که همسر شهید روایت می‌کند، مرد زندگی بوده و آداب همسرداری را به خوبی رعایت می‌کرد و دارای خلقیات و کردار خوب بود. 

کریمی ادامه می‌دهد: این کتاب نخستین اثری است که برای شهید «علی تجلایی» نوشته می‌شود و متن انتخاب شده آن دارای قالب ادبی مستند روایی و به دور از فضای خیال پردازی است. البته من مشکلی با ساختار تألیف کتاب‌های انتشارات روایت فتح با یک قالب ادبی مشخص ندارم و طرح جلد و دیگر مسایل هم برایم اهمیت ندارد و بیشتر در نگارش کتاب بر محتوای اثر تمرکز دارم.

وی می‌‌افزاید: نگارش کتاب «شهید علی تجلایی به روایت همسر شهید» تا یک ماه دیگر به پایان خواهد رسید البته هنوز تعداد صفحات آن مشخص نیست اما مطالب کتاب جذاب و پرکشش است به گونه‌ای که روای از قدرت بیان خوبی برای روایت این زندگینامه برخوردار بوده و حوادث را به زیبایی بازگو می‌کند.

کریمی در معرفی این شهید ادامه می‌دهد: شهید «علی تجلایی»، قائم مقام قرارگاه ظفر و مسئول آموزش نیروهای سپاه در پادگان سیدالشهدا بود؛ وی نیروی اعزامی به جنگ نبود به همین دلیل به عنوان بسیجی به جبهه رفت و در بهمن سال 1361 در عملیات والفجر مقدماتی به شهادت رسید.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار