امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31555
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ایین اختتامیه طرح قرآن کتاب زندگی با محوریت سوره مبارکه «حجرات» جمعه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ایین اختتامیه طرح قرآن کتاب زندگی با محوریت سوره مبارکه «حجرات» جمعه 11 مرداد‌ماه 1392 با حضور «سید‌محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، «لاله افتخاری» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از اهالی شهرستان آران و بیدگل در شبستان مصلای «امام‌خمینی(ره)» برگزار شد.

بنا بر این گزارش، این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط «حبیب صداقت» قاری جوان و ممتاز قرآن کریم آغاز و «محمد‌حسین محمد‌زاده» مدیر رادیو قرآن نخستین سخنران این مراسم بود.

رادیو قرآن محصول انقلاب اسلامی است

در ادامه مراسم «سید‌محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی با اشاره به قدمت 30 ساله رادیو قرآن گفت: رادیو قرآن محصول انقلاب اسلامی است و 30 سال در خدمت ترویج معارف ناب قرآن کریم بوده است.

طرح قرآن کتاب زندگی 4 میلیون نفر را در برگرفته است

وی در خصوص طرح قرآن کتاب زندگی گفت: امشب آیین اختتامیه سیزدهمین دوره طرح قرآن کتاب زندگی برگزار می‌شود و رادیو قرآن با این طرح هر سال عاشقان را معطوف به سوره‌ای از قرآن کریم می‌کند، همچنین امسال هم این طرح 4 میلیون نفر را با معارف سوره مبارکه «حجرات» آشنا کرده است.

حسینی درباره فواید سوره مبارکه «حجرات» اظهار داشت: سوره مبارکه «حجرات» از 18 آیه تشکیل شده که در آن دستورات زیادی بیان شده و اگر این دستورات را به کار‌ گیریم بسیاری از مشکلات جامعه مرتفع می‌شود، همچنین در این سوره برخی از رذایل اخلاقی مانند تمسخر، تجسس، عیب جویی، سوءظن، شایعه‌پراکنی و نام بد بر دیگران گذاشتن هشدار و بر روابط اجتماعی سالم بر اساس اخوت تأکید شده است.

حجرات از سوره‌های اخلاقی قرآن است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی «حجرات» را از سوره‌های اخلاقی قرآن بیان کرد و گفت: این سوره از سوره‌های اخلاقی قرآن است که در آن نحوه ارتباط با پیامبران و پیشوایان مذهبی مشخص شده است.

اعجاز اصلی قرآن در متحول کردن انسان‌ها است

وی در خصوص اعجاز قرآن کریم گفت: اعجاز اصلی قرآن در متحول کردن انسان‌ها است، این اعجاز افرادی مانند سلمان، مقداد و ابوذر را به وجود آورد، همچنین قرآن کریم کتابی جامع است و در آن به همه مسائل از موضوعات جهانی تا مسائل جزیی افراد اشاره شده است، به عنوان مثال در آیه 103 سوره مبارکه «هود» به پیامبر دستور اسقامت داده شده که خود پیامبر درباره این آیه می‌گوید: این آیه مرا پیر کرد.

حسینی تکیه بر ستمگران را گناه کبیره دانست و گفت: برخی از سردمداران کشور‌ها به ستمگران تکیه می‌کنند، در حالی که قرآن کریم می‌گوید: اتکاء به ستمگران گناه کبیره است و در این صورت شما را عذاب فرا می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اجرای تواشیح و همخوانی قرآن کریم توسط گروه «طوبی» و ابتهال توسط «محمد‌رضا پورزرگری» از دیگر برنامه‌های آیین اختتامیه طرح فراگیر رادیو قرآن با عنوان «قرآن کتاب زندگی» بود.

قرعه‌کشی و اهدای جوایز به حاضران در اختتامیه از دیگر برنامه‌های این مراسم بود که به قید قرعه 30 بسته فرهنگی، پنج کمک‌هزینه سفر به مشهد مقدس، پنج کمک‌ هزینه سفر به عتبات عالیات و پنج کمک هزینه عمره مفرده به حاضران اهدا شد.

در پایان مراسم از برگزیدگان طرح تجلیل شد که طی آن، «لیلا محمدی» در رشته حفظ، «محمد‌حسن آقایی» در رشته رو‌خوانی و روان‌خوانی، «آوا مشهدی» و «محمد تهرانی‌مقدم» برادر شهید «حسن تهرانی‌مقدم» به عنوان برگزیدگان برنامه رسم زندگی و «حامد نوشی» به عنوان برگزیده مسابقه پیامکی تجلیل شدند.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس این طرح سال گذشته با محوریت سوره مبارکه «انسان» برگزار شد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها