امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31556
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ویژه برنامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ویژه برنامه «بر آستان جانان» در سال جاری با تأکید بر فضیلت اخلاقی مهربانی، با شعار «شهر خدا، شهر مهربانی» و از ابتدای ماه رمضان در مناطق بیست و دوگانه تهران آغاز شد و تا 17 مرداد ادامه دارد، برگزاری این برنامه در بوستان ولایت و میدان امام حسین(ع) تا پایان ماه رمضان، بعد از اذان مغرب ادامه خواهد داشت. 

در بخش غرفه‌ای این برنامه ایستگاه مطالعه، ایستگاه مبادله، نمایشگاه کتاب و مسابقه سراسری کتابخوانی برگزار می‌شود، کلبه آفرینش فکر شامل چهل فعالیت نظیر بازی‌های دو نفره، تمرکز، سازه، هنر، معما، پازل، جورچین، کارگروهی، مطالعه و همفکری تشکیل شده و غرفه به رسم مهربانی برای ارائه خدمات مؤسسات و نهادهای خیریه در جریان برنامه‌های غرفه‌ای برپا است. همچنین میدان امام حسین(ع) تا پایان ماه رمضان میزبان دومین جشنواره نان و خرما خواهد بود که به همت فرهنگسرای اندیشه برپا شده است.

همچنین مراکز فرهنگی هنری پایتخت در هفته پایانی ماه رمضان میزبان بیش از 260 برنامه دیگر خواهند بود، مراسم تعزیه خوانی تا 15 مرداد در فرهنگسرای خاوران برگزار می‌شود و خانه فرهنگ ولیعصر(عج) روز 13 مرداد میزبان مسابقه نقاشی شب قدر خواهد بود.

بر اساس این گزارش، نشست گفتمان دینی با موضوع اندیشه فلسفی و عرفانی پایداری اسلامی، 17 مرداد در فرهنگسرای ملل، نشست تفسیر سوره احزاب در کانون تذکره، 13 مرداد در فرهنگسرای سرو، نشست شرح و تفسیر داستان‌های مثنوی، 16 مرداد در فرهنگسرای گلستان، نشست اخلاق در خانواده، 15 مرداد در خانه فرهنگ 13 آبان، کارگاه شعر و اندیشه، 13 مرداد در خانه فرهنگ دولت آباد و نشست مهد قرآن با موضوع نقل داستان‌های قرآنی برای کودکان، 14 و 16 مرداد در خانه فرهنگ گرمدره از جمله برنامه‌های هفته جاری هستند.

نمایشگاه‌های خط نقاشی رمضان تا پایان هفته در نگارخانه آفرینش نور، خط صفیر تا پایان هفته در فرهنگسرای سرو و نمایشگاه خوشنویسی صحیفه قلم تا پایان هفته در فرهنگسرای خاوران از جمله برنامه‌های نمایشگاهی مراکز فرهنگی هنری پایتخت در این هفته است.

علاقه‏مندان می‌توانند برای دریافت فهرست کامل برنامه‌ها به وبگاه www.farhangsara.ir مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات ویژه برنامه‌های هفته جاری و نشانی مراکز فرهنگی هنری شهر تهران با شماره 1837 تماس بگیرند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار