امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 27
۲۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31558
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 133
«محمدحسین محمدزاده» مدیر رادیو قرآن در آیین اختتامیه طرح فراگیر «قرآن کتاب زندگی»، با اشاره به 30 سال فعالیت این رادیو گفت: رادیو قرآن در سال 1362 و ...

«محمدحسین محمدزاده» مدیر رادیو قرآن در آیین اختتامیه طرح فراگیر «قرآن کتاب زندگی»، با اشاره به 30 سال فعالیت این رادیو گفت: رادیو قرآن در سال 1362 و با تأکیدات مقام معظم رهبری تأسیس شد که امروزه به درخت تنومندی تبدیل شده است و همچنین طرح فراگیر این رادیو از جمله برنامه‌هایی است که امشب آیین اختتامیه سیزدهمین دوره آن را برگزار می‌کنیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی این طرح از اوایل دهه 80 اظهار داشت: طرح فراگیر رادیو قرآن از اوایل دهه 80 آغاز و با عناوین «آیه‌های زندگی»، «قرآن نبض زندگی»، «قرآن کتاب بیداری» و «قرآن کتاب زندگی» تقدیم علاقه‌مندان شده است.

این طرح در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت مردم راه‌اندازی شده است

محمدزاده، هدف از برگزاری طرح‌های فراگیر را غنی‌سازی اوقات فراغت عموم مردم بیان کرد و گفت: به جهت غنی‌سازی اوقات فراغت مردم و در راستای ارتقای سطح فرهنگ قرآنی، رادیو قرآن با همکاری بسیاری از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی طرح فراگیر را در تابستان هر سال برگزار می‌کند.

مدیر رادیو قرآن با اشاره به محوریت سوره مبارکه «حجرات» در این طرح گفت: امسال طرح فراگیر رادیو قرآن با محوریت سوره مبارکه «حجرات»، طی 40 روز برگزار شد و امروز شاهد برگزاری آیین اختتامیه آن هستیم.

پرداختن به سبک زندگی قرآنی دلیل انتخاب سوره مبارکه «حجرات»

وی در خصوص دلایل انتخاب سوره مبارکه «حجرات» برای این طرح گفت: به دلیل توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر پرداختن به سبک زندگی قرآنی، سوره‌ای به عنوان محور قرار داده شد که مرتبط با آموزه‌های اخلاقی باشد، همچنین سوره «حجرات» از 18 آیه تشکیل شده که سرشار از تذکرات و نکات اخلاقی است از این رو این سوره به نام سوره اخلاقی قرآن معروف است.

استخراج 40 نکته از سوره حجرات و ارائه آن در 40 برنامه

محمدزاده از استخراج 40 نکته مرتبط با سبک زندگی قرآنی از سوره مبارکه «حجرات» خبر داد و گفت: طرح فراگیر رادیو قرآن با 40 برنامه «رسم زندگی» و «کتاب زندگی» تقدیم شنوندگان شد که در آن 40 نکته مرتبط با سبک زندگی از سوره مبارکه «حجرات» استخراج و از ابتدای تابستان تقدیم شنوندگان رادیو قرآن شد.

مدیر رادیو قرآن از استقبال بالای علاقه‌مندان از طرح فراگیر رادیو قرآن خبر داد و گفت: امسال طرح ما بیش از 4 میلیون مخاطب داشت و امیدواریم سال بعد هم این طرح را با عنوان «قرآن کتاب زندگی» و محوریت یکی دیگر از سوره‌های قرآن کریم برگزار کنیم.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها