امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31580
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای فارس در دوشنبه، «ریاض حسین بخاری» سفیر پاکستان در تاشکند در مصاحبه با روزنامه ازبکستان تودی گفت: ازبکستان قصد دارد تا ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای فارس در دوشنبه، «ریاض حسین بخاری» سفیر پاکستان در تاشکند در مصاحبه با روزنامه ازبکستان تودی گفت: ازبکستان قصد دارد تا از بندرهای پاکستان برای دسترسی به بازارهای جهانی استفاده کند.

سفیر پاکستان با اعلام حمایت اسلام آباد از این پیشنهاد ازبکستان، این مسیر را کوتاهترین راه رسیدن تاشکند به دریا بیان کرد.

وی افزود: در حال حاضر سند مهم که مربوط به پیشنهاد طرف ازبکستان، در مورد استفاده از بنادر پاکستان، به عنوان مثال از بندر گوادر، که ازبکستان توسط آن می‌تواند به بازارهای جهانی راه یابد در حال بررسی است.

ریاض حسین بخاری همچنین با اشاره به اعلام آمادگی اسلام آباد برای دریافت برق از ازبکستان، خاطرنشان کرد که اکنون ازبکستان به افغانستان برق صادر می‌کند و ادامه خطوط انتقال برق از کابل به پیشاور تحت بررسی است.

سفیر پاکستان همچنین درباره همکاری 2 جانبه در زمینه آموزش و پرورش تاکید کرد.

وی با اشاره به طرفیت بسیار زیاد ازبکستان در زمینه فرهنگی، وجود بخش آموزش زبان اردو در دانشگاه دولتی شرق شناسی تاشکند را مهم ارزیابی کرد.

این دیپلمات پاکستانی افزود: سفارت ما در همکاری با این بخش، «مرکز پاکستان» را تاسیس کرده که به منظور گسترش این روابط، در دانشکده شهری که زبان  اردو آموزش داده می‌شود، افتتاح یک مرکز دیگر پاکستان در نظر است.

سفیر اسلام آباد در تاشکند گفت: برنامه تبادل دانشجویان دانشگاههای 2 کشور نیز تدوین شده و به زودی اجرایی می‌شود.

وی امضای یادداشت تفاهم بین دانشگاه اسلامی تاشکند و دانشگاه بین‌المللی اسلامی اسلام آباد را نیز از مهم دانست.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها