امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3159
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۰
تعداد بازدید: 277
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صادق واعظ‌زاده در جریان بازدید از چند مجموعه مسکن مهر در شهر پردیس در شرق تهران، با تعدادی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صادق واعظ‌زاده در جریان بازدید از چند مجموعه مسکن مهر در شهر پردیس در شرق تهران، با تعدادی از اهالی و پیمانکاران حاضر در محل گفت‌وگو کرد.

وی که از سوی جمعی از نخبگان و مدیران ارشد برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری دعوت شده، این بازدید را به همراه تنی چند از متخصصان عمران و شهرسازی انجام داده است.

واعظ‌زاده در جریان بازدید خود از پروژه‌های مسکن مهر شهر جدید پردیس اظهار داشت: کمک دولت برای ساخت مسکن اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه با قیمت ارزان و با حذف قیمت زمین طرح خوبی است که باید در دولت آینده با جدیت و با برنامه‌ریزی دقیق اجرا و تقویت شود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آن بخش از مسکن مهر که زودتر شروع شده و قبل از بحران قیمت ارز و گرانی و تورم فوق‌العاده سال گذشته به پایان رسیده بود، موجب رضایت ساکنان است.

وی با بیان اینکه همه امکانات ضروری مثل محوطه‌سازی و مدرسه و مسجد و فروشگاه و غیره تأمین نشده که برای همه مجموعه‌ها باید ساخته شود، در عین حال تأکید کرد: آن قسمت از مجموعه‌ها که با تأخیر شروع شده یا به کُندی پیش رفته، با افزایش قیمت تا حدود سه برابر مواجه شده و به مشکل کمبود نقدینگی برخورد کرده است.

واعظ‌زاده در حال بررسی ورود به انتخابات است، اضافه کرد: دولت آینده برای حل مشکل مسکن مهر باید به نفع متقاضیان و بدون آنکه به تورم کشور بیافزاید، در جهت اتمام این پروژه‌ها اقدام کند و اجازه ندهد سرمایه عظیمی از مردم ناتمام بر روی زمین بماند و تلف شود.

وی کمک دولت آینده به ساخت مسکن ارزان شامل جایابی بهتر مجموعه‌های مسکونی در مناطق شهری یا نزدیک به شهرها، رعایت معماری بومی برای آسایش بیشتر ساکنان و طراحی و ساخت فضاهای مذهبی، آموزشی، تجاری و غیره را در جوار آنها ضروری دانست.

به گزارش فارس، کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری یازدهم همچنین از تعدادی از شرکت‌های بزرگ تهیه نرم‌افزار و پردازش اطلاعات بازدید کرد.

واعظ‌زاده گفت: سالانه یکصد هزار شغل در حوزه نرم‌افزار باید ایجاد شود.

وی ضمن گفت‌وگو با مدیران و مهندسان و کارکنان این شرکت‌ها، وجود نیروی انسانی توانمند و با تجربه در حوزه نرم‌افزار را از مزیت‌های مهم این شرکت‌ها برشمرد و بر ضرورت توسعه سریع آنها در سطح ملی و بین‌المللی تأکید کرد.

واعظ‌زاده افزود: امروز حدود 10 درصد کل دانشجویان کشور یعنی بیش از ۴۰۰ هزار نفر در رشته نرم‌افزار تحصیل می‌کنند و به زودی سالانه حدود یکصد هزار دانش‌آموخته این رشته آماده ورود به بازار کار خواهند بود.

وی ادامه داد: بازار موجود کشور ظرفیت پذیرش فارغ‌التحصیلان فعلی را هم ندارد و لذا ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای این نیروی عظیم از اولویت‌های اشتغال‌زایی کشور است.

استاد دانشگاه تهران گفت: اگر چه توسعه رشته نرم‌افزار در دانشگاه‌ها طبق برنامه علمی نبوده است، اما به حجم انبوه فارغ‌التحصیلان این رشته باید به عنوان یک فرصت نگاه کرد؛ زیرا آنها از استعداد و انگیزش فوق‌العاده برای کار و تلاش برخوردارند و به سرعت مهارت لازم را کسب می‌کنند و با توجه به میزان دستمزدها در ایران، یک مزیت رقابتی در سطح بین‌المللی به شمار می‌روند.

واعظ‌زاده که سوی گروهی از دانشمندان و دانشگاهیان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دعوت شده، تصریح کرد: اشتغال این نیروی عظیم از طریق گسترش همکاری‌های بین‌المللی با کشورهای غیر متخاصم امکان‌پذیر است.

در جریان این بازدید اعضای شرکت‌ها بر استفاده دستگاه‌های دولتی از نرم‌افزارهای ایرانی و باز کردن راه برای صادرات آنها و به ویژه بر تعیین شرایط کار و بیمه و اشتغال آنها که متفاوت از مشاغل سنتی است، تأکید کردند و واعظ‌زاده ابراز امیدواری کرد با مشارکت خود آنها ضوابط و مقررات کار به نفع آنها اصلاح و تعیین شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها