امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31598
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 44
اسدالله عسگر اولادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که اخباری از شما منتشر شده مبنی ...

اسدالله عسگر اولادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که اخباری از شما منتشر شده مبنی بر اینکه در شهریور و مهر ماه با کمبود کالا مواجه خواهیم بود، اظهار داشت: به اندازه کافی کالا در گمرکات جنوبی کشور موجود است، اما اختلاف‌نظری که بین گمرک، وزارت صنایع و بانک مرکزی وجود دارد باعث شده تا این کالاها ترخیص نشود.

وی افزود: بیش از 10 هزار کانتینر کالاهای اساسی، دارو و مواد غذایی در انتظار ترخیص هستند.

عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران و تهران گفت: همچنین اخبار منتشر شده است، مبنی بر اینکه بین 4 تا 5 هزار کانتینر نیز کالا در بندر جبل‌علی در انتظار ترخیص است.

عسگر اولادی گفت: در جلسه‌ای که بین گمرک، بانک مرکزی و وزارت صنایع برگزار شده است قرار شده، از امروز نماینده هر سه دستگاه جلسه‌ای در گمرک امام خمینی(ره) داشته باشند و داروها از امروز ترخیص شوند، چرا که بیش از 3 هزار تن دارو در حال حاضر در انتظار ترخیص است.

وی افزود: این کمیسیون قرار است در بوشهر و بندرعباس نیز جلساتی داشته باشند تا کالاهای اساسی نیز به تدریج ترخیص شوند اما باید توجه داشته باشیم عمده کالاهایی که در گمرک است شامل مواد غذایی، گندم، جو، روغن‌نباتی، کره و برنج است و در دمای 48 درجه بندرعباس امکان فساد آنها وجود دارد.

عسگر اولادی تأکید کرد: کالا به اندازه کافی وجود دارد، اما باید مسئولان همکاری کنند، تا این کالاها ترخیص شوند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها