امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31605
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزرات بهداشت، کاظم ندافی گفت: با توجه به گرمای بی سابقه هوا و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزرات بهداشت، کاظم ندافی گفت: با توجه به گرمای بی سابقه هوا و تأثیر آن بر کمیت و کیفیت آب آشامیدنی و احتمال قطعی آب و سیفوناژ معکوس و ایجاد آلودگی ثانویه در سیستم ها آبرسانی طی بخشنامه ای به معاونتهای بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است تا نسبت به کنترل کیفی آب آشامیدنی دقت بیشتری اعمال کنند.
 
وی افزود: تشدید کنترل کیفی سیستم های آبرسانی، تأمین آب آشامیدنی تمام اجتماعات انسانی، شهری، روستایی دارای شبکه آبرسانی، فاقد شبکه عمومی آبرسانی و روستاهای غیرتحویلی به شرکت آب و فاضلاب روستایی، در این طرح قرار می‌گیرند.
 
وی ادامه داد: همچنین در این بخشنامه از دانشگاه‌ها خواسته شده در روستاهایی که منابع آب مطمئن و سیستم آبرسانی عمومی وجود ندارد. پیگیری‌های لازم از طریق توزیع آب بسته بندی شده و تانکرهای ثابت و سیار در کوتاه مدت و ایجاد سیستم مناسب آبرسانی آب شرب در دراز مدت، صورت گیرد.
 
ندافی افزود: بازرسی مستمر سیستم های تأمین آب، شناسایی رویدادهای نامطلوب کلر آزاد باقیمانده، آلودگی میکروبی آب و اتفاقاتی از قبیل شکستگی در خطوط انتقال و شبکه توزیع بخش دیگری از اقدامات معاونت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این راستا خواهد بود.
 
وی از مردم خواست در صورت شکایت از مواردی از این قبیل با سامانه تلفنی 1490 تماس بگیرند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها